Sebelaskavost aneb co pro sebe mohu udělat?

Sebelaskavost aneb co pro sebe mohu udělat?

Zcela jistě prožíváme náročné časy plné změn. Jak toto období ale můžeme využít? Co pro sebe můžeme udělat? Podíváme se na pár věcí, které můžeme zařadit do našeho dne a které mohou mít velký vliv na naší psychickou a fyzickou pohodu. 

Co pro sebe mohu udělat?

1. Naučit se něco nového

 • Cizí jazyk – pokud vás lákají cizí jazyky, není nic jednoduššího než si zkusit pár aplikací v telefonu, spoustu jich najdete i v základní verzi zdarma (například Duolingo, Memrise). Pokud vás láká zlepšení angličtiny, tak velmi doporučuji stránky www.helpforenglish.cz
  – tam najdete i skvělou aplikaci Englishme! 
 • Online kurzy – spoustu kurzů je v dnešní době v online verzi, mé oblíbené stránky jsou www.naucmese.cz, hodně kurzů je i zdarma.

Tip na kámen: fluorit – tento kámen napomáhá soustředění a učení. Je dobré mít fluorit po ruce při práci s počítačem.

2. Zdravě jíst

 • Zkuste omezit průmyslově zpracované potraviny, zařaďte do jídelníčku hodně zeleniny a můžete zkusit i třeba omezit maso – vašemu trávicímu systému se uleví…
 • Tip na kámen: karneol – tento kámen nám pomáhá nejen čistit krev, ale také pozitivně ovlivňuje a řídí přijímání a trávení potravy.

3. Více se pohybovat

 • Horobraní – na procházky do přírody doporučujeme naší oblíbenou aplikaci Horobraní. Základní verze je zdarma, plná verze za symbolickou částku. Objevování kopců v okolí dostane nový rozměr.
 • Jóga – na Youtube.cz najdete spoustu jógových lekcí, pokud vás jóga láká, nemusíte ani chodit ven z obýváku…
 • Tip na kámen: křišťál – odebírá negativní energii a předává nám pozitivní energii a sílu.

4. Zdravý spánek

Důležitostí zdravého spánku jsme se hodně zabývali v minulých článcích. První článek najdete na tomto odkazu a druhý článek zde (otevře se v novém okně). 

5. Více číst

 • Knihy – kvalitní literatura nás rozhodně rozvíjí více než bezduché sledování televize. Podívejte se na stránky Databáze knih (www.databazeknih.cz), kde je aktuální čtenářská výzva na rok 2021. Přečtete všech 20 knih na různá témata? 🙂
 • Tip na kámen: avanturín – pomáhá nám se uvolnit a zapomenout na drobné starosti všedního dne.

6. Poslouchat kvalitní rozhovory

Velice doporučuji rozhovory s těmito osobnostmi: profesorka Anna Hogenová, Jan Vojtko, Pjér la Šé’z a v neposlední řadě jsou velice zajímavé rozpravy Jaroslava Duška s hosty v pořadu Duše K.

Kameny, které zmiňujeme v článku najdete na našem eshopu na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů; www.databazeknih.cz. www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu