Knižní okénko: Agnes a Zakázaná hora

Knižní okénko: Agnes a Zakázaná hora

Tato kniha je novinka, vyšla v roce 2020 a napsala ji česká autorka Veronika Hurdová, kterou možná již znáte z jejího blogu a knih pod jménem Krkavčí matka.

Hlavní hrdinkou knihy je Agnes, která žije v pralesním kmeni Magrejů. Lidé z její vesnice se rodí s nějakým neobyčejným darem. Jakmile svůj dar objeví a ovládnou, musí jej na Úplňkové slavnosti předvést a složit přísahu, ve které přislíbí dar používat ku prospěchu celého kmene. Jediná potíž spočívá v tom, že tento slib musí každý Magrej složit do svých dvanácti let, jinak se stane Stínem.

Agnes právě oslavila své jedenácté narozeniny. A na rozdíl od ostatních stále netuší, v čem její dar spočívá. Vydává se proto na nebezpečnou cestu k Zakázané hoře. K té stejné hoře, ze které se před pěti lety nevrátil její tatínek.

Dobrodružný příběh o jedné cestě za vlastní jedinečností nechává čtenáři prostor zamyslet se nad otázkami jako: Jak smysluplně naložit se svým časem tady na zemi? Jak se řídit hlasem svého srdce? Jak nelpět na tom všem, co tu máme jen na chvilku vypůjčené? Jak najít štěstí ve všední každodennosti? Jak v sobě probudit laskavost k vlastnímu tělu?

Agnes a Zakázaná hora

Autor: Veronika Hurdová

Nakladatel: Pupenec

Rok vydání: 2020

Počet stran: 503

Knížka je určena pro čtenáře od 8 do 100 leta mohu jen potvrdit, že i pro dospělé čtenáře je kniha velmi poutavá a četla jsem ji jedním dechem. 

Na závěr slova autorky: „Hluboce věřím, že právě rozvíjení a hýčkání toho, v čem jsme každý z nás výjimečný, je cesta, kterou bychom mohli svět kolem sebe utvořit krásnějším.“ (Veronika Hurdová)

Zdroje: Veronika Hurdová; www.krkavcimatka.cz; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu