Knižní okénko: Nic než přítomnost

Knižní okénko: Nic než přítomnost

Jack Kornfield, úžasný vyprávěč a učitel, přináší v této knize nadčasové poselství: Je možné nalézt štěstí i svobodu, a to kdykoli a kdekoli. Nesejde na tom, zda procházíte bolestným obdobím osobní ztráty či neúspěchu nebo vás třeba čekají náročné změny. Ve skutečnosti právě tehdy, když se musíme vyrovnávat se složitou situací, nastává ideální okamžik otevřít mysl a srdce a odvahu, bdělost a soucit. Meditačními technikami můžeme dosáhnout harmonie a klidu. Neexistuje nic než přítomnost.

Stručný popis knihy

Kniha se, mimo jiné, zabývá i tématem potlačování pocitů, o kterém se můžete dočíst na našem blogu. Podívejme se nyní na krátký úryvek pojednávající o respektování svých pocitů.

„Podobně jako já jste se možná i vy naučili potlačovat své pocity ve strachu, že nad nimi ztratíte kontrolu nebo že se jimi necháte zahltit. Pomocí milující bdělosti však postupně dokážete rozšířit prostor pro toleranci. Jakmile každý pocit pojmenujete, vezměte ho na vědomí a prociťte – prožijete spalující vztek, slzy hanby, hluboký zármutek a radostné vzrušení i štěstí –, zjistíte, že každý má co vyprávět a v jednotlivých příbězích se skrývají další city. Jakmile v sobě objevíte odvahu si pocity přiznat, respektovat je a ocenit to, co vám chtějí sdělit o vašem životě, získáte větší svobodu.“

 

Nic než přítomnost

Najděte svobodu, lásku a radost, ať jste kdekoli

Autor: Jack Kornfield

Nakladatel: Pragma

Rok vydání: 2011

Počet stran: 272

Zdroje: Jack Kornfield; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu