Čištění a nabíjení kamenů – Gagát

Čištění a nabíjení kamenů – Gagát

Gagát: Pomocník na cestě za

Gagát odstraňuje neopodstatněný strach, stabilizuje výkyvy nálad, přináší do života vyrovnanost a pomáhá nám na cestě za duchovním vývojem. Tento kámen chrání nejen před nočními můrami a úzkostí, ale i před každým, kdo by měl v úmyslu vám odsát energii. Gagát má ochranné účinky i na prostor kolem nás. 

Doma nebo v práci položte kousek gagátu tak, aby směřoval ke vstupním dveřím. Tak bude udržovat negativní lidi a vibrace v uctivé vzdálenosti od domova nebo pracoviště. Gagát se skvěle hodí na léčbu veškerých kožních problémů, také na bolesti zubů, migrény, bolesti žaludku způsobené podrážděním tlustého střeva a je vhodný při nachlazení.

Vlastnosti kamene: Gagát je vlastně zkamenělé dřevo, jež se přetvořilo v uhlí. Vzniklo ve stojatých vodách z naplaveného dříví. Následkem chemické reakce, hnilobného procesu a silného tlaku materiál postupem času zatvrdl. Gagát se používal ve šperkařství už od dob starověkého Říma a je považován za organický skvost. 

Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, anebo přes noc v misce vody, nejlépe společně s křišťálem. Nabíjíme na nepřímém slunci nebo při úplňku.  

Gagát máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Close Menu