Knižní okénko: IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví

Knižní okénko: IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví

V této knize objasňuje Joachim B. Vollmer souvislosti mezi látkovou výměnou, zdravím a psychikou a odhaluje nové, alternativní možnosti léčby nesnášenlivosti určitého druhu potravin, dráždivého tračníku či deprese. S využitím těchto praktických doporučení a tipů ohledně výživy, péče o střeva a zdravé životosprávy dokážeme opět harmonizovat tělo, mysl i duši.

Stručný popis knihy

Podle Vollmera nás řídí naše břicho. Naše intuice a inteligence, zdraví i nemoc, skutečnost, zda jsme šťastní, stresovaní nebo smutní – to všechno pochází z břicha. Zodpovídá za to rozsáhlá nervová tkáň táhnoucí se celou střevní stěnou a tvořící náš střevní mozek. Tato „enterická nervová soustava“, dosud neprozkoumaná a do značné míry samostatná řídicí centrála našeho těla, trvale komunikuje s naším mozkem. Střeva však řídí nejen naše myšlení, ale i emoce a tělesné a duševní zdraví. Vykonávají tu nejtěžší práci 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. A občas stávkují. Není divu. Jedná se totižo nesmírně inteligentní entitu, která jen tak prostě a jednoduše nestráví všechno, co do ní zavlečeme. 

IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví

Autor: Joachim Bernd Vollmer

Nakladatel: ANAG

Rok vydání: 2016

Počet stran: 160

Knihu IQ střev velice doporučuji k přečtení, s její pomocí se můžeme naučit rozumět břišnímu mozku a využít jeho skrytou moudrost ke zdravému a šťastnému životu. Kromě teoretické části tu najdete také část praktickou, takže si můžete uvedená doporučení hned vyzkoušet 🙂

Zdroje: Joachim Bernd Vollmer; www.databazeknih.cz.

Close Menu