Knižní okénko: Jonathan Livingston Racek

Knižní okénko: Jonathan Livingston Racek

Tato kniha je jednou z mých nejoblíbenějších, už jsem ji četla několikrát a je mi jasné, že ještě několikrát přečtu… Jonathan Livingston Racek je nádherný příběh o svobodě, lásce a volnosti, poprvé byl publikovaný v roce 1970.

 

Stručný popis knihy

Příběh Jonathana (název hlavní postavy, kterou je racek) je alegorií lidského života, kde hlavními tématy jsou svoboda, touha po poznávání, vzpoura proti totalitě, nespokojenost s průměrností a poučení o tom, že když chcete, můžete dokázat i nemožné věci.

Význam Jonathanova příběhu tkví ve zvuku, který autor kdysi slyšel v letu racků. Čím déle tomuto zvuku naslouchal, tím jasnější se mu zdálo být jeho poselství. „Chceš-li být šťastný, zjisti, co miluješ ze všeho nejvíce. Vrhni se do této lásky s odvahou, vytrvalostí a maximální rozhodností. Odměnou za tvé snažení ti bude zavržení a vyloučení ze společnosti tvých přátel a blízkých. Pokud se však odmítneš vzdát, pokud přežiješ osamělost a pevně se přidržíš své lásky, zjistíš že máš nové přátele, novou rodinu, která tvé hodnoty a ideály sdílí. S nimi dolétneš dál a výš, než si dokážeš představit.“

Jonathan Livingston Racek

Autor: Richard David Bach 

Nakladatel: Argo

Rok vydání: 2017 (první české vydání 1999)

Počet stran: 70 (rozšířené vydání z r.2017 má 156 stran)

Rozhodně tuto knihu doporučuji k přečtení, pokud se vám bude líbit, tak doporučuji i stejnojmenný film 🙂

Zdroje: Richard David Bach; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu