Kombinování drahých kamenů – 2. část

Kombinování drahých kamenů – 2. část

Tento článek je pokračováním článku: Kombinování drahých kamenů – 1. část. Pokud jste předchozí článek ještě nečetli, najdete jej na tomto odkazu (otevře se v novém okně). Na následujících řádcích se podíváme na vhodné kombinace kamenů na různá použití. 

Malachit

Příklady kombinování drahých kamenů

Svatá trojice: Křišťál, ametyst a růženín

Křišťál byl celá tisíciletí považován za účinný talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Ne nadarmo je tento kámen nazýván “Kámen kamenů”, odebírá negativní energii a předává pozitivní. Křišťál si obecně rozumí se spoustou drahých kamenů a jejich účinek dokonce i posiluje. Trojice minerálů křišťál-ametyst-růženín má však neobyčejně velkou sílu a je často nazývána tzv. „svatou trojicí“. Tyto kameny se navzájem podporují a jako celek působí na jedince neskutečnou silou.

Svatá trojice: Křišťál, ametyst a růženín

Turmalín skoryl, růženín a křišťál

Turmalín skoryl nás chrání před vnějšími negativními vlivy, jednak vlivy prostředí jako je kosmické a pozemské záření, patogenní zóny nebo spodní proudy, jednak vlivy našeho okolí jako je lidská zášť a zloba, která nás nejen může oslabit, uškodit nám, ale i nakazit jako virus. Skoryl je nám jakýmsi štítem, neboť negativní energii, která nás obklopuje, odpuzuje, odkloňuje a rozptyluje dřív, než je schopna vstoupit do pole naší aury. Turmalín je, spolu s růženínem a křišťálem, velmi vhodným kamenem pro ložnici, kde soustavným čištěním celého prostoru napomáhá našemu zdravému nerušenému spánku.

Hematit a růženín

Podle tradice je hematit spolu s růženínem účinným prostředkem proti nespavosti. Hematit odstraňuje psychické výkyvy a poruchy, které mají vliv na zdraví a stav celého organismu. Je to skvělý kámen pro použití při meditaci, kdy kolem nás vytváří ochranné pole před negativními duchovními vlivy. Právě na meditaci je také vhodná tato kombinace růženínu a hematitu. 

Avanturín a růženín

Jak růženín, tak i avanturín spadají pod čakru srdce, oba lze s velkým úspěchem použít ve všech centrech lidského těla. Působení zeleného avanturínu a růženínu je velmi jemné, proto s nimi dosahujeme nejlepších výsledků právě při srdečních poruchách, jež mají původ v emocionální přetíženosti, tlaku a trvalém stresu.

Avanturín a růženín

Sodalit a křišťál

Tato kombinace kamenů zvyšuje obranyschopnost proti infekčním nákazám a zánětům. Sodalit obecně je výborný na snížení vysokého krevního tlaku a horečnatých stavů. Podporuje funkci žláz (zejména štítné), reguluje látkovou výměnu.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů. 

This Post Has 2 Comments

 1. Dobrý večer, mám dotaz a to konkrétně, jestli se snese obsidián a malachit? (Malachit na krku, obsidián na ruce)

  V magii kamenů jsem amatér, mé znalosti se omezují výhradně na meditace a astrologii.

  Děkuji, budu vděčná za zpětnou vazbu.

  PS: případně jsem měla trochu problém s očištěním malachitu, prý se s vodou moc nemusí, tak jsem jej zmrazila a budu očišťovat pomocí energie, nechávám se však vést intuicí, tudíž si nejsem jistá.

 2. Dobrý den Lucie,
  omlouvám se za pozdní odpověď, Váš dotaz nám tu zapadnul v komentářích spamu. Malachit se s obsidiánem snese bez problémů. Jen bych tady chtěla upozornit – pozor na trvalé nošení malachitu na telě, tento kámen je citlivý na kosmetiku a pot, proto je dobré jej často sundávat. Malachit se dá čistit i vodou – opláchnout pod proudem vody, hned osušit a nabíjet na nepřímém světle nebo při úplňku.
  Pokud budete mít ještě nějaký dotaz, tak napište 🙏🏼
  Krásný den,
  Renča

Napsat komentář

Close Menu