Sokolí oko: Kámen ostrého zraku
Sokolí oko pochází ze stejné “rodiny” jako tygří a býčí oko. Liší se však svými modravými až modrozelenými tóny. Podle tradice se mu říká “kámen ostrého zraku”, což znamená nikoli jen vnějších vjemů, ale i pohledu do našeho nitra, naší duše, naší podstaty. Umožňuje nám vidět se v ostrém, nepřikrášleném světle. Učí nás ale i vidět veškeré zápory, které se podvědomě bráníme vzít na vědomí, takže se s jeho pomocí můžeme napříště vyvarovat chyb, které neustále dokola opakujeme.
Vede nás k volnosti v myšlení, k nekomplikovanému přístupu k věcem. Pod jeho vlivem se naučíme brát na vědomí vlastní slabé stránky a s ohledem na ně i jednat. Ve fyzické rovině nám pomáhá vnitřním zrakem vidět stavbu našeho těla jako nedělitelný celek, cítit jeho energetické procesy a vědomě vnímat vše, co se v našem organismu vzájemně ovlivňuje a doplňuje. Udává se, že také pomáhá při silných bolestech hlavy, migrénách a tiší astma.
Vlastnosti kamene: Křemen. Neokysličené hnědé tygří oko.
Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci tak dlouho, dokud necítíme původní sílu kamene.
Sokolí oko bude brzy i na našem eshopu K nahlédnutí na tomto odkazu.
Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.