Knižní okénko: Umění být zdráv

Knižní okénko: Umění být zdráv

Tato kniha se mi dostala do ruky vloni během první karantény a velmi mne svým tématem zaujala. Kniha se zabývá otázkami: Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu?

Stručný popis knihy

Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček nám vysvětluje, jak ve vlastním těle probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Žijeme dnes v určitém paradoxu, kdy se díky výraznému technologickému pokroku urgentní medicína dostala na vysokou úroveň, takže jsme téměř přestali umírat na akutní stavy. Za velmi efektivní řešení akutních stavů ale platíme vysokou daň v podobě velmi neefektivního řešení stavů chronických.

Dnešní život je plný úzkosti, fyzické či psychické bolesti, závislostí, nesoběstačnosti a pocitu žití bez životní síly a energie, v podstatě na prahu vyčerpání či vyhoření. Umění být zdráv ale neleží vně nás, nýbrž v nás.

Umění být zdráv

Autor: MUDr. Jan Vojáček

Nakladatel: CPress

Rok vydání: 2020

Počet stran: 216

Být zdráv v 21. století znamená zvědomit si důležité aspekty našeho života. Týkají se různých oblastí našeho životního stylu, psyché a prostředí, ve kterém žijeme a které nás ovlivňuje a formuje.

Tato kniha není univerzálním návodem, její autor, MUDr. Jan Vojáček se v ní snaží nastínit principy, které považuje za důležité pro uzdravení i prevenci civilizačních nemocí. Nemá nahrazovat lékařskou péči, ale má být jejím doplňkem.

Za zmínku ještě stojí slova autora MUDr. Vojáčka: „Každá, a tedy i malá změna, kterou udělám dnes, formuje moje zítřejší já. Dnes mohu začít být tím, kým chci být i zítra.“

Zdroje: MUDr. Jan Vojáček; www.databazeknih.cz.

Close Menu