Máte pocit, že váš kámen už nemá takovou sílu jako dříve? Víte, jak to vypadá, když se sníží schopnosti kamene? V následujícím textu se podíváme na několik způsobů, podle kterých můžeme poznat, že kámen již dosloužil, anebo že potřebuje vyčistit a “nabít”.
Jak poznáme, že se kámen energeticky vyčerpal?
- Změna barvy – časté znamení vyčerpání schopností kamene, například růženín zesvětlá, nebo křišťál se zakalí. Jakákoliv změna barvy je ukázka toho, že je vibrační frekvence kamene jiná. Někdy stačí kámen vyčistit a znovu nabít.
- Rozbije se – občas se stane, že se v kameni objeví praskliny nebo jiná poškození, které tam dříve nebyly.
- Zmizení kamene – víte přesně kde kámen byl, ale najednou jako kdyby se vypařil. I tak může vypadat vyčerpání kamene. Někdy se kámen ještě objeví a někdy nezbyde nic jiného než se s ním v mysli rozloučit.
- Vlastní pocit – pocitově můžete cítit, že kámen již nemá takovou sílu, jako měl kdysi. Nebo v jeho blízkosti nemůžete spát, či se s ním necítíte dobře. Zkuste vyčistit a znovu nabít, obvykle to pomůže.
Jako první pomoc na výše zmíněné určitě doporučujeme kámen vyčistit a nabít. Pokud se ani po vyčištění a nabití neobnoví schopnosti kamene, anebo pokud se kámen rozbil, je dobré jej vrátit zpět Matce Zemi, zakopat na oblíbeném místě nebo položit do řeky. Můžete si z toho udělat i takový malý rituál…
Nejste-li si jisti, zda je pro vás kámen vhodný k používání, zajděte k nám do kamenného krámku a zjistíme funkčnost kamene kyvadlem ❤
Více informací o kamenech najdete nejen v našem kamenném krámku, ale i na eshopu na tomto odkazu 🕉
Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.pixabay.com.