Toulky krajem: Procházka do Prachovských skal

Toulky krajem: Procházka do Prachovských skal

Musím se vám přiznat… Do nedávna jsem vůbec neznala Prachovské skály! Přitom je to od Liberce takový kousek. Podívaly jsme se tam s Rózou v rámci Nočního pochodu Českým rájem a bylo to opravdu nádherné, tato část pochodu mne zaujala nejvíce.

Záměrně tu najdete jen mapu, a ne doporučenou trasu jako obvykle, protože tato oblast si zaslouží důkladné prozkoumání a doporučuji hodně času. Je to ideální na půldenní až celodenní výlet, abyste si dosyta užili panoramata a mohli se podívat na všechny skalní vyhlídky.

U Prachovských skal se nachází dvě parkoviště, ale dá se k nim dojet i autobusem (zastávka Holín, Prachov).

Přejeme vám krásný výlet! 🙂

Trasu najdete na tomto odkazu 

Zajímavé akce v okolí

  • 2. – 4. září – Lodžie Worldfest, Pátý ročník festivalu world music, alternativní hudby a netradičního divadla v areálu barokního letohrádku Valdštejnské lodžie u Jičína. Více zde
  • 4. září – benefiční koncert Brnkačka brnká pro Apropo. Výtěžek bude věnován na podporu lidí s postižením, více zde.  
  • 7. – 11. září – Festival Jičín – město pohádky. Tradiční pohádkový festival pořádaný Nadačním fondem Jičín – město pohádky s podtitulem Komu se nelení, tomu se zelení. Více informací a program zde
  • 8. září – Vnitřní dítě a jeho psychologie – přednáška PhDr. Petra Knotka, klinického psychologa, hudebníka a spisovatele. Více na této stránce.
  • 8. září – Jičínské trojkostelí – Hudba starých mistrů. Třetí pokračování letošního „Jičínského trojkostelí“ nás zavede do kostela sv. Jakuba na Valdštejnově náměstí, kde nás čeká „Hudba starých mistrů v moderním pojetí“ v podání Linha Singers. Více najdete zde.  
Doporučujeme i prozkoumání pohádkového města Jičína

Chcete se podívat na další akce, které se budou konat v Jičíně
a okolí? Podívejte se na stránky: www.jicin.org ❤️

Napsat komentář

Close Menu