Kombinování drahých kamenů – 1. část

Kombinování drahých kamenů – 1. část

Rádi nosíte drahé kameny při sobě nebo se jimi hojně obklopujete a nevíte, zda spolu dané druhy kamenů „souzní?“ V tomto článku se podíváme na kombinace drahých kamenů, které jsou vhodné a které kameny chtějí raději zůstat sólo.

Hned na úvod je dobré poznamenat, že nejen výběr, ale i nošení a kombinování drahých kamenů je hodně individuální záležitost. Je dobré se na chvíli zastavit, sledovat kameny před námi, vnímat jejich energii a všímat si svých pocitů – jak na nás ten daný kámen působí, jaké v nás vyvolává pocity. Nějaký drahý kámen nás může zaujmout a při bližším studování jeho vlastností poznáme, že přesně odpovídá našim potřebám a naší životní situaci. Hledáte-li kámen pro někoho jako dárek, tak jistě můžete vybírat podle znamení, doporučujeme ale dát na vlastní pocity. Myslete na tu danou osobu a vnímejte jaký kámen Vás při té myšlence napadne. Jaký kámen si k té osobě umíte představit?

Které drahé kameny nekombinovat? 

Drahé kameny spolu obecně vycházejí bez potíží, ale jeden z nich, který je tak trochu “individualista”, je labradorit. Tento kámen nesnese ve své blízkosti žádný jiný minerál kromě vlastních druhů.

Každý jedinec je jinak citlivý a každému vyhovuje jiný druh a kombinace minerálů. Pokud se s nějakým kamenem (nebo kombinací kamenů) nebudete cítit dobře, pravděpodobně půjde o důsledek přecitlivělosti na působení určitého druhu minerálu. Tato situace se někdy dá vyřešit přidáním kamene se silnými uzemňovacími schopnostmi – tedy obsidiánu, onyxu nebo černého turmalínu.

Jak vybrat kámen na denní nošení?

Často od svých zákaznic slýcháme, že nejprve ráno vyberou kameny, které cítí, že potřebují na ten daný den a až poté k tomu vyberou oblečení. Takový přístup je velice vhodný. Určitě dejte nejprve na svou intuici. 

Pokud máte období, kdy například nosíte každý den jen jeden druh kamene (popř. v kombinaci s jiným kamenem) tak je to také v pořádku, pravděpodobně jste v takové životní situaci, kdy podvědomě cítíte, že dlouhodobé nošení zrovna tohoto kamene vám může pomoci. Nezapomeňte však kameny pravidelně čistit a dobíjet.

Jaký je optimální počet kamenů? 

Optimální počet kamenů je opět velice individuální záležitost. Někomu stačí jeden druh kamene, někdo jich potřebuje mít několik. Důvěřujte svým pocitům. Na meditace se doporučuje používat dva druhy nebo dva kameny stejného druhu – do každé ruky jeden.

 

V dalším pokračování článku se podíváme na konkrétní příklady kombinování drahých kamenů 🙏🏼

Zdroje:  Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů. 

Napsat komentář

Close Menu