Základní knihy o drahých kamenech

Základní knihy o drahých kamenech

V tomto článku se podíváme na tři základní knihy o drahých kamenech a minerálech. Knih, které se tomuto tématu věnují, je jistě více, tyto tři knihy však nejčastěji používáme v našem kamenném krámku a při psaní textů jak do časopisu, tak i na tento blog a e-shop

Léčivá síla minerálů (Cassandra Eason)

Tato kniha je sice útlá, ale obsahuje popis více než 150 minerálů, které jsou přehledně rozdělené podle své základní barvy. V knize se tak lze rychle orientovat a najít kámen, který zrovna potřebujeme.

Popis jednotlivých kamenů je rozdělen do těchto oblastí: Jak lze krystaly využít doma, v práci, k léčbě, v magii, při věštění budoucnosti a pro náš fyzický i psychický rozvoj. V knize je také uvedené, jak dobíjet energii samotných kamenů a jejich vliv na životní prostředí. Součástí popisu minerálů jsou také: květy, byliny, oleje, vonné tyčinky, planety, hvězdná znamení, strážní andělé a odpovídající čakry spjaté s každým minerálem.

Léčivá síla minerálů

Autorka: Cassandra Eason

Nakladatel: Ikar

Rok vydání: 2009

Počet stran: 160

Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů (Margaret Ann Lembo)

Tato kniha už je obsahem větší než první zmiňovaná kniha. Má celkem 448 stran, do kabelky či batohu se tedy moc nehodí (na cesty si raději vezměte první zmiňovanou knihu 🙂).

Kniha Margaret Ann Lembo popisuje 160 drahých kamenů a minerálů, obsahuje 190 barevných fotografií a praktické informace o každém kameni. Na každé stránce jsou uvedeny tyto informace: název kamene, jeho vlastnosti, barvy, odpovídající čakry, planety, prvky, znamení zvěrokruhu, numerologický význam a mentální, emocionální, fyzické a duchovní použití daného kamene.

Margaret Ann Lembo také napsala pro každý kámen pozitivní afirmace. Naučíte se, jak kameny čistit, pečovat o ně a používat je při léčení, věštbách a pro vlastní duchovní probuzení a osobní rozvoj.

Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Autorka: Margaret Ann Lembo

Nakladatel: Omega

Rok vydání: 2017

Počet stran: 448

Skrytá moc drahých kamenů (Josef Pavel Kreperát)

Upřímně napíši, že tato kniha je v našem krámku v nejhorším stavu. Je ohmataná a vypadává vazba… Je to dané tím, že ji používáme nejvíce, již několik let. Tato kniha je bezesporu naše nejoblíbenější a primárně hledáme informace právě v této publikaci.

V knize jsou uvedené všechny základní drahé kameny včetně korálů, perel, tektitů a drahých kovů. Součástí je popis vnitřní síly kamenů a schopnosti působit na lidský organismus. Na začátku knihy jsou ještě uvedené zajímavé informace týkající se: spojení kamenů a zdraví, dechu a prány, čaker, afirmací a meditací aj.

Vydání této knihy je doplněné o kameny zvěrokruhu a na konci najdete dvě velmi užitečné kapitoly:

  • Kameny pomáhající v psychické a spirituální oblasti
  • Kameny pomáhající při zdravotních problémech.

Skrytá moc drahých kamenů

Autor: Josef Pavel Kreperát

Nakladatel: Granit

Rok vydání: 2004

Počet stran: 187

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason, Léčivá síla minerálů; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu