Čištění a nabíjení kamenů –  Kalcit

Čištění a nabíjení kamenů – Kalcit

Kalcit: Kámen meditace

Vzhledem k široké škále barevných odstínů má kalcit praktické uplatnění ve všech centrech našeho těla. Čirý spolu s bílým, ovlivňující čakru čela a třetí oko, bystří rozum, podporují duševní vývoj, činorodost a posilují paměť. Vzácněji je můžeme nalézt i ve společnosti fluoritu a pyritu, které jimi prorůstají. Tím, že se jejich schopnosti vzájemně doplňují, tvoří v konečném důsledku nedělitelnou jednotu. 

Žlutý kalcit spadá pod pupeční čakru a do centra solar plexu, podporuje nervový vegetativní systém a látkovou výměnu. Na temenní čakře posiluje duchovní a duševní stav mysli, jejich souzvuk, vzájemnou rovnováhu. V centru třetího oka podporuje tvořivé myšlení, intuici a inspiraci. 

Vlastnosti kamene: Žlutý kalcit je uhličitan vápenatý, jenž krystalizuje v romboedrické soustavě. Žlutá barva je dána přítomností nečistot v chemickém složení.

Očista a nabíjení: Kalcit krátce opláchneme pod proudem vlažné vody, osušíme a necháme jej položený na drůze křišťálu nabíjet dobré dvě hodiny, z dosahu přímých slunečních paprsků, na denním světle.

 

Kalcit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Napsat komentář

Close Menu