Knižní okénko: Dalajlamova kočka

Knižní okénko: Dalajlamova kočka

Kniha Davida Michieho vypráví příběh maličkého kotěte, kterému hrozí nešťastný osud, ale ujme se ho samotný dalajlama. Kočička líčí svůj každodenní život v jeho těsné blízkosti. Stává se svědkem rozhovorů mezi dalajlamou a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí, a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace, kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se s námi o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů.

Kniha je opravdu moc krásná, je to úvod do tibetského buddhismu, ale opředený milým příběhem o malé kočce. Tuto knihu velmi doporučuji, a pokud by se vám líbila, tak doporučuji i další knihy ze série Dalajlamova kočka, které jsou pokračováním této (první) knihy:

  • Dalajlamova kočka a umění příst
  • Dalajlamova kočka a umění meditace
  • Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu
  • Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě (novinka – vyjde v letošním roce)

Dalajlamova kočka

Autor: David Michie

Nakladatel: Synergie

Rok vydání: 2013

Počet stran: 256

Na závěr slova autora o knize Dalajlamova kočka: „Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí.“

Zdroje: David Michie; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu