V nohách mám už tisíc mil…

V nohách mám už tisíc mil…

„Nevěřte na zázraky. Spoléhejte na ně.“

– Jan Kopka (zakladatel závodu) –

Pokud jste začátkem července navštívili náš krámek v Moskevské ulici, jistě jste si všimli mapy, která byla na zrcadle za pultem. Mapa označovala můj postup v závodu na 1000mil. Jedná se o non-stop závod bez zabezpečení, v terénu, přes hory a řeky. Celkem 1668 km. S celkovým převýšením 35.000 m. Jak takový závod vlastně vypadá? Veškeré vybavení si vezeme s sebou, nesmíme mít žádnou plánovanou pomoc (jen náhodnou) a organizátoři pro nás mají na trase tři checkpointy. Trasu máme danou, sledujeme jen mapu na navigaci, a kromě jiného povinného vybavení s sebou musíme mít rolničky. Na medvědy.

Závod jsem jela podruhé, ale letos to bylo o něco náročnější než první rok. Přidaly se problémy s kolenem a kolem, člověk ale vždycky všechno nějak vyřeší. Musí. Přes 1000 kilometrů jsme pak jeli dohromady s parťákem Davidem, časté opravy kola tak byly o něco snesitelnější.  Stejně jako kopce a medvědí zóny. Ve dvou se i tisíc mil lépe táhne.

Smyslem mé cesty byla nejen cesta samotná, ale byla to i cesta k duši, souznění s přírodou, poznávání známých a neznámých krajin a také setkání s milými lidmi na trase závodu. Zároveň jsem si našla vyšší smysl a pomáhám vybrat finanční prostředky na nákladné rehabilitace Emičky Zouharové, která od narození trpí dětskou mozkovou obrnou.

Křišťálový náklad

S tím souvisí a kamenný náklad, který jsem měla sbalený na cestu. Vezla jsem s sebou pytlíčky s křišťálem, které jsem rozdávala po cestě lidem, kteří mi nějakým způsobem pomohli na trati. U každého křišťálu pak bylo uvedené číslo sbírkového účtu a informace o Emičce. 

Více informací můžete najít na Facebooku: Lepší život pro Emičku. Pokud chcete přispět, tak Emičky sbírkový účet je: 2700501868/2010, variabilní symbol 111. 

Můžete přispět, ale nemusíte, je to čistě jen na Vás 🙂

Fotky a příspěvky ze závodu můžete najít na Facebooku či Instagramu: Pastel Re Nata.

Děkuji, Vaše dobro-družka Renča ❤

Tisícmil

Napsat komentář

Close Menu