Recenze vonných tyčinek

Recenze vonných tyčinek

Článek o vonných tyčinkách se na našem blogu již objevil před dvěma lety (najdete jej na tomto odkazu), od té doby se k nám však dostalo spoustu nových druhů. V tomto článku najdete recenzi vonných tyčinek, a to nejen těch, které máme nově v nabídce, ale i starších druhů, které mají však stálé místo u nás v kamenném krámku. 

Co jsou vonné tyčinky?

Vonné tyčinky se vyrábí převážně z přírodních surovin, jakými jsou sušené květy, byliny, santalové dřevo, kůra exotických stromů atd. Tyto suroviny se nejdříve rozemelou na velmi jemný prášek, dále se přidají esenciální vonné oleje a med. Tímto procesem se získá jemná pasta, která se ručně roluje na tenká bambusová dřívka. Poté se vonné tyčinky nechají vyschnout na slunci. Vysychání na slunci pak trvá několik dní.

Recenze vonných tyčinek

  • Good Energy – výrobcem těchto tyčinek je indická firma Sandesh, tyto vonné tyčinky mají jemnou vůni, jsou skvělé na praktikování jógy a meditaci. Tato vůně navodí pocit pohody a dobré nálady, mám to vyzkoušené…
  • Chocolate – krásná sladká vůně čokolády, která vytváří pozitivní energii, je to jemná vůně, není přeslazená a je opravdu příjemná do prostoru. Výrobcem těchto vonných tyčinek je indická firma Tulasi.
  • Black opium – jemná vůně černého opia, která navodí pocit uklidnění a pohody, toto jsou oblíbené vonné tyčinky našich zákazníků. Výrobce je Garden Fresh, známá indická firma kvalitních vonných tyčinek. Tato vůně povzbuzuje smysly (ale není to droga), nevyvolává žádné škodlivé účinky a není návyková. Není dobré používat opium na noc, právě kvůli jeho povzbuzujícím účinkům. Osobně černé opium moc nepoužívám, protože mám raději jemnější vůně, pro spoustu našich zákazníků je to však naprostá jednička mezi vůněmi – určitě to chce vyzkoušet, co vám bude sedět…
  • Bílá šalvěj (White Sage) – bílá šalvěj jsou velmi oblíbené vonné tyčinky s jemnou vůní, která vytváří pozitivní energii, je hodně používána pro čištění prostoru, hojení a ochranu. Výrobcem je Garden Fresh nebo Tulasi (podle velikosti balení).
  • Pure Patchouli – pačuli je intenzivní, zklidňující a uzemňující vůně. Bývá často používána k hinduistickým rituálům a meditaci. Vůně pačuli také napomáhá při úzkostech a depresích, zvyšuje koncentraci a vnímání. Výrobcem je indická firma Garden Fresh.
  • Ayurveda – tyto vonné tyčinky mají také jemnou vůni, jsou skvělé na praktikování jógy a k meditaci. Hlavní úlohou těchto vonných tyčinek je rovnováha všech energií: Vata, Pitta a Kapha. Výrobcem je opět Garden Fresh.
  • Aromatherapy – vůně tyčinek Aromatherapy je jemná, uklidňující, také velice vhodná volba pro chvíle relaxace a pohody, často je používám k praktikování jógy. Výrobcem je rovněž Garden Fresh.
  • Mantra Meditation – podle mých preferencí jedny z nejlepších tyčinek na jógu a meditaci, vůně je velice uklidňující, navodí krásnou atmosféru klidu a pohody…
  • Spiritual Yoga – spiritual yoga jsou mé druhé nejoblíbenější vonné tyčinky, které používám na praktikování jógy. Pokud hledáte nějakou jemnou vůni, tak rozhodně doporučuji tyto a Mantra Meditation.
  • Palo Santo – palo Santo (Bursera graveolens) je posvátný strom, který roste v oblasti Jižní Ameriky. Staří Inkové používali kouř z tohoto dřeva k očistě duše a ochraně před negativními vlivy. Používali tato dřívka při obřadních rituálech, kdy šaman nejdříve nechal prostory vykouřit a teprve poté mohl rituál začít. Pomocí vonných dřívek se také zbavovali zlých duchů a různých onemocnění. Vonné tyčinky Palo Santo provoní vaše obydlí příjemně sladkou vůní, která má uklidňující a uvolňující účinky. Palo Santo má sladce kokosovou, pryskyřičnatě dřevitou vůni s jemnými tóny exotického ovoce. Výrobcem všech tří uvedených vonných tyčinek je opět Garden Fresh, velmi známý a oblíbený výrobce kvalitních vonných tyčinek.

Použití vonných tyčinek

Tyčinku zapalte, po krátké chvilce sfoukněte a doutnající tyčinku umístěte do stojánku na vonné tyčky, nebo do hlíny květináče. Pokud je na Vás vůně moc silná, tak tyčinku můžete nechat doutnat třeba jen do půlky, poté uhasit
a později zapálit znovu.

Vonné tyčinky najdete na našem eshopu na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroje: www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu