Vykuřovadla a jejich použití

Vykuřovadla a jejich použití

Vykuřovací bylinné svazky (také se někdy označují jako vydýmovadla nebo vykuřovadla) nepatřily do naší stálé nabídky, ale poptávka od vás, našich zákazníků, byla veliká. Dlouho jsme hledaly vhodného dodavatele, ale nyní už konečně můžeme mít tato vykuřovadla v naší nabídce. V tomto článku se podíváme na jednotlivé druhy vykuřovadel a jejich použití.

Co jsou vykuřovadla?

Vykuřovadla se využívají již po staletí. Původní obyvatelé Ameriky je používali při obřadech na zahánění zlých duchů nebo očištění domů. Můžou však být použity i na pročištění aury, například při meditaci nebo modlitbách. Vykuřování těmito svazky je dlouhá léta využíváno na spojení se spirituálním světem. V dnešní době se vykuřovadla používají nejvíce pro svoje očistné a dezinfekční účinky.

Bílá šalvěj

Bílá šalvěj je také známá jako „šamanská“, je rozšířena mezi domorodými obyvateli Střední Ameriky, kteří se věnují šamanizmu. Svazky jsou ze stříbro-bílých listů rostliny Salvia Apiana, která roste na pobřeží Kalifornie. Je to posvátná bylina používaná šamany po celé staletí na očistné obřady. Tímto svazkem vyčistíte nejenom prostředí, ve kterém žijete, ale také mysl se všemi jejími myšlenkami. Bíla šalvěj má pronikavou ostrou vůni. Zdroje uvádí, že vědecký výzkum ukázal, že po spálení této byliny se rozpadlo 94 % bakterií v místnosti.

Šalvěj Dračí krev

Tento bylinný svazek je šalvěj s příměsí živice dračí krve. Vůně surové dračí krve je většinou sametová, živicová, se sladkým nádechem. V minulosti se dračí krev využívala hlavně jako vykuřovadlo při odstraňovaní velmi silných negativních energií.

Šalvěj Shasta

Šalvěj Shasta je druh šalvěje, který pochází z oblasti Mount Shasta ze severní Kalifornie. Tato oblast je známá svou silnou spirituální energií a je považována za posvátnou. Shasta má jemnou, ale velmi silnou energii a auru. Prostor čistí velmi rychle a účinně. Tento vykuřovací svazek je zaměřený na třetí oko, na duchovno a reprezentuje ženskou energii.

Yerba Santa

Yerba Santa je léčivá bylina, která dostala jméno od španělských mnichů, kteří byli ohromeni jejími blahodárnými účinky. Listy pocházejí z rostliny Eriodictycon Californicum, která roste v jihozápadní Kalifornii. Používá se na uctívání předků, ale i na posílení mentálních schopností. Kombinace šalvěje a Yerba Santa rozvíjí efektivní synergii. Z tohoto pohledu je šalvěj Yerba Santa čistící metodou, která dokonce mění stav vědomí. Yerba Santa dává šalvěji sladší vůni.

Bílá šalvěj & Kopál

Tento bylinný svazek je spojení šalvěje s příměsí živice kopálu, který má ostrou svěží citrusovou vůni. Mayové pálili kopál pro ochranu proti černé magii, zlých duchům a uřeknutí.

Použití vykuřovadel

Praktikování vykuřování je docela snadné, jediné, co potřebujete, je keramická nebo skleněná miska na které bude svazek hořet a také zachytí popel. Můžete také použít ventilátor na rozptýlení kouře. Po rituálu můžete tlející konec ostřihnout, nechat dohořet a zbytek svazku využít příště.

Pokud se vám vykuřovadla líbí a rádi byste si nějaké pořídili, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroj obrázku v náhledu: www.pixabay.com.

 

Napsat komentář

Close Menu