Voňavá tajemství japonských tyčinek

Voňavá tajemství japonských tyčinek

Japonské vonné tyčinky jsou v našem sortimentu novinkou, dlouho jste u nás mohli najít jen indické vonné tyčinky, tak máme velkou radost, že vám můžeme představit i jiné vůně. Předchozí dva články o indických vonných tyčinkách najdete tady a zde

 

Tradiční japonské přírodní směsi jsou složené z řady vonných bylin, dřev, stromových kůr, pryskyřic, mechů a koření. První receptury vůní byly zaznamenány již před 1000 lety. Jejich účelem bylo očištění míst, navození kontemplativní atmosféry a prohloubení harmonie člověka s přírodu.

Jak se vyrábí vonné tyčinky?

Vonné tyčinky jsou vyráběny tradičním japonským způsobem v linii rodinných generací. Základem vonných směsí je subtropická dřevina Persea thunbergii spolu s bílým a červeným santalovým dřevem. Jednotlivé přírodní složky se nejprve nadrtí na jemnou směs a poté promísí s vodou.

Takto vzniklá pasta se protlačuje malými kruhovými otvory, až se vytvoří jemné dlouhé provázky, které se poté nařežou, vysouší a nechávají několik měsíců uzrát. Doba zrání v suchých místnostech je důležitá pro rozvoj nádherných květnatých vůní směsí.

Použití vonných tyčinek

Tyčinku zapalte, po krátké chvilce sfoukněte a doutnající tyčinku umístěte do stojánku na vonné tyčky, nebo do hlíny květináče.

Jaké vonné tyčinky u nás najdete?

Vonné tyčinky, které máme u nás v kamenném krámku a na e-shopu jsou ze dvou základních řad vznešených vůní: Hikali Koh a Kenmei Do. Obě řady jsou připravované podle tradičních receptur nejlepších japonských mistrů vonných směsí, které nás unáší do světa umění a poezie, malebné přírody, překrásných zahrad a chrámů japonské kultury a probouzí v nás přirozený smysl pro pokoru a vznešenost.

Nobara – divoká růže

Velmi jemná, lehká a nasládlá vůně připomínající rozkvetlé japonské květinové zahrady. Tato vůně uvolňuje při stresu a napětí, přináší vnitřní radost a celkový pocit lehkosti lidského bytí.

Složení: květy žluté a bílé růže, spikenard, santalové dřevo.

Seikon – půlnoční obloha

Osvěžující spíše podzimní vůně, která připomíná jasnou půlnoční oblohu. Vůně přináší pocit rozlehlosti, podporuje jemnost a umírněnost.

Složení: agarové a santalové dřevo, skořice, spikenard, směs vonných bylin.

Reikan – inspirace

Smysly okouzlující vůně růže a japonské máty. Tato vůně pročišťuje atmosféru a přináší láskyplnou inspiraci.

Složení: růže, byliny, japonská máta a květiny.

Kiseiki – kouzlo lásky

Jemně nasládlá květinová vůně růží a bergamotu. Tato vůně pomáhá při objevování tajemných sil života a kouzla lásky.

Složení: bergamot, růže.

Suzukaze – šeptající vítr

Nádherná jemná zimní vůně ze světa zenových klášterů a japonských chrámů. Vhodná pro osobní příležitosti, tiché okamžiky rozjímání a meditace.

Složení: santalové dřevo, vanilka, květ skořice, hřebíčku a japonské byliny.

Chouwa – vyrovnanost 

Relaxační vůně mandlových květů. Podporuje duševní rovnováhu a uklidňuje rozbouřené emoce.

Složení: mandlové květy, vonné byliny a květiny.

Takamura – bambusový háj

Nádherná dřevitá vůně s nádechem pačulí a skořice připomínající koruny bambusových hájů. Vůně, která pomáhá probouzet krásné vzpomínky, hluboké pocity a pomáhá upevňovat stará i nová přátelství.

Složení: pryskyřice stromů, pačuli a skořice.

Japonské vonné tyčinky seženete v našem kamenném krámku v Liberci 🕉 Jste-li přespolní, tak se můžete podívat na náš eshop na tomto odkazu

Zdroje: www.everest-ayurveda.cz; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu