Čištění a nabíjení kamenů – část 21. – Chryzopras

Čištění a nabíjení kamenů – část 21. – Chryzopras

Chryzopras

Chryzopras svým vlivem patří zejména pod srdeční čakru, má harmonizující vliv na celý organismus, na fyzické, mentální a emotivní tělo. Jeho mírná zář zklidňuje neklidnou duši plnou nejistot, obav a beznaděje, posiluje vytrvalost v hledání pravdy, poznání pravého smyslu života, aniž propadneme fanatickému úsilí dobrat se těchto vyšších principů za každou cenu. 

Chryzopras nám pomáhá najít sama sebe, věřit si, hledat jistotu a odpovědi na otázky především ve vlastním nitru a příliš se nespoléhat na vnější pomoc. Podobně jako duševně, i zdravotně nám chryzopras pomáhá bořit blokády, zbavovat organismus nečistot a pročistit jej. Snižuje krevní tlak a reguluje krevní oběh, čistí cévy, také aktivuje činnost jater.

Vlastnosti kamene: Chryzopras je mikrokrystalický křemen (oxid křemičitý) charakteristický svým zeleným zabarvením, jež je dáno přítomností niklu. 

Očista a nabíjení: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, avšak pro jeho citlivost na prudké světlo jej nabíjíme jen na nepřímém slunci. 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Close Menu