Čištění a nabíjení kamenů – část 20. – Turmalín skoryl

Čištění a nabíjení kamenů – část 20. – Turmalín skoryl

Turmalín skoryl: Ochranný štít

Největší síla turmalínu spočívá v rozbíjení organických, emocionálních, mentálních i duchovních blokád, které nám brání ve všech rovinách zdravě a čistě žít. Ze všech černých kamenů podobných vlastností má největší očistnou a léčebnou sílu. Jeho pomocí se jednak dobereme temných hloubek svého podvědomí, kde rozbíjí a uvolňuje blokády, které nás citově a mentálně zatěžují, na straně druhé čistí propojení mezi jednotlivými centry.

Skoryl je nám jakýmsi štítem, neboť negativní energii, která nás obklopuje, odpuzuje, odkloňuje a rozptyluje dřív, než je schopna vstoupit do pole naší aury. Turmalín skoryl posiluje naši odolnost proti virům, nervovou a lymfatickou soustavu, srdce, krevní oběh, a také svalstvo, které zbavuje křečí. Zmírňuje bolesti všeho druhu. Léčí poruchy nadledvinek a zánětlivá onemocnění kloubů.

Vlastnosti kamene: Turmalín krystalizuje v klencové soustavě, přičemž krystaly jsou nejčastěji podlouhlé s vertikálním rýhováním a trojúhelníkové s příčnými trojúhelníky po stranách. Kratší, spíše tabulkovité krystaly se také objevují.

Očista a nabíjení: Čistíme krátce pod proudem vlažné vody, nebo přes noc ve sklenici vody společně s křišťálem. Všechny odrůdy turmalínu můžeme nabíjet na přímém slunci.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Close Menu