Znamení zvěrokruhu: Panna

Znamení zvěrokruhu: Panna

Panna

Lidé narozeni ve znamení Panny jsou obdařeni pečlivostí, logickým myšlením a trpělivostí. Jsou pracovití a mají velký smysl pro detail. Jsou to spíš realisté než snílci, stojí nohama pevně na zemi. Mají sklon k perfekcionismu a k věcem se staví kriticky. Často je najdeme v pečovatelských pozicích, rádi pomáhají ostatním a velmi důležité pro ně bývá zdraví, čistota a pořádek ve všem, co dělají.

24. srpna - 23. září

Charakteristika znamení

 • Živel: Země
 • Planety: Merkur
 • Barva: zelená a žlutá
 • Slavné osobnosti ve znamení panny: Valérie Zawadská, Magda Vašáryová, Hana Zagorová, Pavel Nový, Michael Jackson, Salma Hayek, Sean Connery

Amazonit

 • odstraňuje blokády duševního charakteru, podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu v našem každodenním životě. S jeho pomocí se snáze a lehčeji zbavujeme egoismu a lpění na věcech, což nám dále pomáhá osvobodit se od všech zátěží, které narušují naši vyváženost a nasměrovat své síly tam, kde je jich zapotřebí.

Ametyst

 • kámen duchovní čistoty a meditace, probouzí v nás dobrotu a láskyplnou moudrost. Ametyst působí především proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.

Citrín

 • citrín vnáší do našeho života vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Překlenuje průrvu mezi nižším a vyšším vědomím, takže na jedné straně v nás podporuje smysl pro spoluúčast na veřejném dění, zatímco na straně druhé posiluje naši důslednost a touhu poznávat pravé vnitřní Já. Pomáhá překonávat obavy, strach, neklid a navozuje pocit jistoty a vyrovnanosti. Podporuje v nás odvahu pouštět se do nových věcí. 

Granát

 • kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je nám oporou v krizových situacích a těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději. Granát posiluje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. 

Jantar

 • probouzí v nás touhu žít, nechat se okouzlovat prostými věcmi pozemského života a těšit se jimi. Podporuje naše osudová rozhodnutí, která mohou pozitivně ovlivnit naše příští kroky. Jantar aktivuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost. 

Jaspis

 • podporuje kreativitu a souznění s přírodními zákonitostmi. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nichž se ráno probouzíme jako znovuzrození, odpočatí a osvěžení.   

Karneol

 • rozptyluje deprese a negativní myšlenky, potlačuje strach mluvit na veřejnosti. Probouzí v nás tvořivost, kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost, aktivně cítit, myslet a jednat, aktivně žít.

Měsíční kámen

 • podporuje vnitřní vývoj duše a vede nás k poznání, že teprve hluboký cit dokáže proměnit pouhý rozum v moudrost. Obecně symbolizuje tradiční pozitivní ženské vlastnosti, jako je plodnost, mírnost, jemnost a intuice. Léčí a pomáhá pochopením, spoluúčastí a láskou. Je především kamenem žen, jejich ochráncem a léčitelem. Stejně jako ženy i muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti a hrubosti. 

Olivín

 • ochranný kámen proti zlým duchovním silám. Podporuje i rozvoj našich mentálních schopností a vnáší rovnováhu a klid do naší mysli. Tento kámen slunce, inspirace a očisty prosvětluje svou jemnou průzračností naše občasné stavy nejistoty, bezmocnosti a melancholie, tiší smutek. 

Sardonyx

 • vzbuzuje radost, životní elán, zahání starosti a melancholii, posiluje charakter a pomáhá řešit problémy, a tak i pozitivně ovlivňuje obvykle problematické soužití dospívajících dětí s rodiči. 

Sodalit

 • je kámen spjatý s čelní čakrou, kde je jeho vliv nejsilnější, spojuje logiku s intuicí. Pomáhá nám uskutečňovat naše sny a touhy, pomáhá nám lépe se soustředit. Podporuje správnou funkci štítné žlázy, podněcuje činnost šišinky, snižuje tlak. 

Tygří oko

 • nosí se jako talisman před všemi formami nebezpečí. Učí nás otevřenosti a aktivnímu pohledu na svět, vštěpuje nám vůli po seberealizaci a ukazuje nám, že celý koloběh života je v neustálém pohybu a proměně. Posiluje vůli a koncentraci, tiší nervy, zahání černé myšlenky a pocit beznaděje. Učí nás rozvaze a samostatnému rozhodování. 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Close Menu