Čištění a nabíjení kamenů – Akvamarín

Čištění a nabíjení kamenů – Akvamarín

Akvamarín

Tento kámen blankytné barvy moře byl podle tradice považován za kámen vizionářů, mystiků a léčitelů. Jeho majitel si jeho pomocí udržoval věčné mládí, partnerovu věrnost a blaženost lásky a štěstí v životě. Akvamarín je kamenem meditace, naším duchovním průvodcem. Je to kámen mystiků a hledání čistého srdce. V pochmurných dobách a beznadějných obdobích vnáší do našeho splínu a depresí paprsek světla a naděje.

Valounek akvamarínu vložený do úst zmírňuje bolesti čelistí, dásní a zubů. Položíme-li větší krystal do centra třetího oka a menší ploché oblázky na víčka, posilujeme vnitřní a vnější zrak. Při žaludečních a jaterních problémech pokládáme kámen na solar plexus, přičemž na lačný žaludek pijeme několik doušků akvamarínové vody, kterou můžeme použít i na potírání kožních zánětů a alergie.

Vlastnosti kamene: Akvamarín je modrá odrůda berylu. Beryl je silikátový minerál s obsahem hliníku a beryllia, který se často vyskytuje v modravě zelené barvě. Krystalizuje v šesterečné soustavě do krystalů převážně světlejší  barvy. Ostatní odrůdy berylu se rozlišují podle barvy a zahrnují smaragd (zelený), morganit (růžový) a heliodor (žlutý).

Očista a nabíjení: Akvamarín čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme na nepřímém slunečním světle, anebo při úplňku.

Akvamarín máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na

 tomto odkazu

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu