Nalezení vnitřního míru v nejisté době

Nalezení vnitřního míru v nejisté době

„Doufám, že se probudím a zjistím, že to, co se děje kousek od nás, je jen sen.“ Taky máte podobné myšlenky? Bohužel je to realita. Co můžeme dělat kromě finanční či materiální pomoci? Věřím, že je velmi důležité si pěstovat svůj vnitřní mír. Strach a stres, který na nás působí ze všech směrů, není ideální pro naši fyzickou a psychickou pohodu. 

Nemyslím tím, že bychom měli být vysmátí a tvářit se, že se nic neděje, ale věřím, že panika ještě nikomu nepomohla. Jaké kameny nám pomohou najít vnitřní mír a jak nám může pomoci meditace? 

Uklidňující meditace

Meditace je jednou z cest k sobě, může nám pomoci k soustředění, vnímání sebe sama a ke zklidnění. Samotné slovo meditace pochází z latinského „meditatio“, což znamená: rozjímání. Začít však lze jednoduše, nemusíte si hned kroutit nohy do lotosového sedu. Uvádí se, že základními čtyřmi polohami meditace jsou:

  • Meditace v sedu – pohodlný sed, ve kterém vás nic nebolí, můžete sedět i na židli, záda by měla být vzpřímená.
  • Meditace v lehu – velmi uklidňující poloha na meditaci.
  • Meditace v chůzi – jedná se o velmi pomalou chůzi, nemusíte zde hledat nic složitého, zkuste si jen jeden (velmi pomalý) vědomý krok.
  • Meditace ve stoje – tento způsob meditace může být náročnější, začněte zlehka, zkuste pár nádechů a výdechů.

Pokud nevíte, jak začít, tak velmi doporučuji stránky Terezy Kramerové (www.terezakramerova.cz), která má na svých stránkách vedené meditace. Na jejím Facebooku a Instagramu najdete informace ohledně meditací v živém vysílání (ty bývají jen na Instagramu). Tyto meditace opravdu doporučuji, velmi pomáhá pocit souznění s komunitou. Dalším skvělým zdrojem jsou stránky Meditace vhledu Brno (www.meditacevhledu.cz), kde najdete nahrávky meditací, spoustu informací a souznící komunitu.

Kameny pro vnitřní mír

Chryzokol

V meditaci nám pomáhá soustředit se, zklidnit nepokojné srdce a roztěkané myšlenky, vyrovnat emoce a ochránit duševní mír, zmírňuje náš neklid, vtíravé pocity, provinění, které často stojí našemu psychickému uvolnění v cestě. Učí nás čistotě mysli, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích.

Jadeit

Jadeit do našeho života přináší mír a harmonii, otevírá srdce láskyplným emocím a radosti z prostých věcí, která vzlíná z hloubi naší duše. Podporuje láskyplné emoce, jimiž se stáváme vůči svému okolí chápajícími a ohleduplnějšími.

Malachit

Tento kámen neutralizuje citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Malachit nám také pomáhá uvědomit si lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony.

Měsíční kámen

Měsíční kámen je v Indii ctěn jako svatý kámen, symbol lásky, citu a vnitřního míru. Jeho působení hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Také podporuje vnitřní vývoj duše a vede nás k poznání, že teprve hluboký cit dokáže proměnit pouhý rozum v moudrost.

Nefrit

Vede nás po cestě harmonie, vyrovnaností a vnitřního míru. I v těžkých chvílích nám pomáhá si zachovat vlastní identitu a ani v zdánlivě beznadějných situacích se nevzdávat. Tlumí přepjaté emoce, tiší duševní napětí.

Rodonit

Rodonit nošen na srdci, léčí citová zranění. Přes svůj zemitý vzhled ovlivňuje duševní procesy, vnáší mír a klid do zmatené mysli a neklidného způsobu myšlení.

Selenit

Selenit je kámen, který se perfektně hodí k meditaci nebo duchovní práci. Tento kámen nám pomáhá si udržovat vnitřní klid a mír. Selenit je skvělý kámen pro čištění našeho domu či bytu od cizích entit a negativních vibrací. 

Jak používat kameny při meditaci pro vnitřní mír?

Zkuste si najít chvilku jen sami pro sebe, zvolte si vhodnou pozici těla pro meditaci, vezměte si vybraný kámen do jedné ruky (popř. i nějaký další kámen do druhé ruky) a jen se na moment zastavit. 

Toto zastavení ani nemusí být na dlouho, nemějte na sebe vysoké nároky. Zkuste klidně na pár vteřin, pak můžete prodlužovat. Vnímejte hluboký nádech, hluboký výdech, zkuste vnímat také daný kámen, jeho teplotu a pocity, které ve vás vyvolává ❤

Pokud se vám kamínky líbí a rádi byste si nějaký pořídili na svou cestu k vnitřnímu míru, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.terezakramerova.cz; www.meditacevhledu.cz; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu