Znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Znamení zvěrokruhu: Kozoroh

Kozoroh

Pro Kozorohy je typická jejich ambiciózní a cílevědomá povaha. Toto znamení je pod vládou živlu Země. Je pro ně velmi důležitý úspěch, jsou cílevědomí a touží po uznání. Jsou spolehliví a odpovědní. Svou povahou jsou introverti a hloubky jejich duše zná jen pár blízkých přátel, před ostatními skrývají své zranitelné nitro pod pevnou slupkou.

22. prosince - 19. ledna

Charakteristika znamení

 • Živel: Země
 • Planety: Saturn
 • Barva: šedá, tmavě hnědá, černá
 • Slavné osobnosti ve znamení kozorohů: Jana Brejchová, Vojtěch Kotek, Ivana Macháčková-Gottová, Elvis Presley, Kevin Costner, Denzel Washington.

Ametyst

 • kámen duchovní čistoty a meditace, probouzí v nás dobrotu a láskyplnou moudrost. Ametyst působí především proti bolestem všeho druhu ve fyzické, citové i duševní oblasti. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek. Ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí.

Avanturín

 • je kámen spjatý s čakrou srdce. Navazuje spojení s přírodou, pocit rovnováhy, navozuje klid a rozkládá negativní emoce, mírní bolesti hlavy i ostatní bolesti – fyzické i psychické. Posiluje schopnost soucitu a vcítění do mysli jiných lidí. Působí na vytrvalost, stabilizuje duševní stav a zvyšuje kreativitu. 

Fluorit

 • bývá nazýván kamenem géniů. Duševně bystří pozornost a koncentraci, zdravotně tiší bolesti hlavy a migrény. Fluorit žehná našim touhám a našemu konání, pomáhá nám beze zbytku naplnit naši osudovou úlohu na Zemi.

Granát

 • granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Je nám oporou v krizových situacích a těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději. Granát posiluje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. 

Chalcedon

 • zejména v těžkých dobách tiší beznaděj a posiluje víru v lepší zítřek. Učí nás brát život se vším všudy jaký je a nezatěžovat se malichernými starostmi. 

Jantar

 • probouzí v nás touhu žít, nechat se okouzlovat prostými věcmi pozemského života a těšit se jimi. Podporuje naše osudová rozhodnutí, která mohou pozitivně ovlivnit naše příští kroky. Jantar aktivuje pozitivní mysl, vůli a trpělivost. 

Karneol

 • umožňuje lépe se vypořádat s emocemi a pocity, přijmout je a jít dál, pomáhá nám, když nás brzdí citový blok. Karneol také rozptyluje deprese a negativní myšlenky, potlačuje strach mluvit na veřejnosti. 

Křišťál s turmalínem

 • pomáhá odstraňovat blokády i v manželském soužití a mezi rodiči a dětmi, kde často dlouhá léta zůstávají stále oddalované nevyřešené a nezpracované problémy, které jim brání konečně otevřít srdce a dospět k dorozumění a lásce.

Obsidián

 • dává nám sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života, pomáhá nám ve slabých chvilkách, když ztrácíme veškerou naději, získat opět pevnou půdu pod nohama. Učí nás chápat naše osobní nehody a “zakopnutí” jako důkladné poučení pro příště. Posiluje obranný systém organismu, můžeme jej úspěšně použít jako prevenci proti virovým nákazám. 

Onyx

 • podle tradice podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. Způsob jakým onyx boří blokády, včetně očisty, je poněkud jiného charakteru než u turmalínu. Negativní energii sice z těla odebírá, ale nepřijímá, protože ji neumí absorbovat a zpracovat. Jeho síla a schopnost regenerace se tak ve velmi krátkém čase vytrácí. Znovuoživení jeho schopností trvá tedy mnohem déle a je obtížnější, než u jeho jiných křemenných druhů, např. křišťálu. Proto se doporučuje onyx používat jen ve vyhraněných případech.

Tyrkys

 • kámen štěstí, podle tradice tyrkys vytváří svojí vibrací kolem našeho těla jisté silové pole, které nás chrání před zlými silami a negativními vlivy prostředí.

Záhněda

 • pomáhá při léčbě chronických stavů sklíčenosti a deprese. Záhněda také podporuje abstraktní myšlení, přičemž nás učí takto získané poznatky uvádět v život a nenechat se ničím a nikým zviklat při jejich prosazování.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Napsat komentář

Close Menu