9 kamenů pro rozvoj kreativního myšlení

9 kamenů pro rozvoj kreativního myšlení

Máte někdy pocit, že se vám nedaří dokončit rozdělaný projekt? Že vaše „kreativní já“ mlčí a múza nic nenašeptává? Z vlastní zkušenosti vím, jak těžké je sedět před prázdnou obrazovkou počítače a koukat na blikající kurzor se snahou vymyslet nějaké skvělé myšlenky. Má rada na kreativní blok je: vyjděte si do přírody, vezměte si s sebou oblíbený kámen, papír a tužku a kochejte se nádhernou zelenou barvou. Uvidíte, že inspirace přijde sama s pocitem čisté hlavy. Nezapomeňte si pak rychle zapsat inspirativní myšlenky 🙂

Kameny pro rozvoj kreativního myšlení

Achát

Achát v nás probouzí fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti. Také nás učí ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při komunikaci s nimi. Podporuje nás v hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nelibé situace a nepříznivé okolnosti.

Avanturín

Avanturín působí na vytrvalost, stabilizuje duševní stav a zvyšuje kreativitu. Také nám pomáhá (stejně jako většina zelených kamenů), navázat těsné spojení s přírodou, s její oživující energií. S jeho podporou se naladíme na její vlny a otevřeme tak svou duši její prosté kráse. V centru srdce, kde je jeho vliv nejpříznivější, tiší naše nadměrné emoce a rozčilení. Rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží nezdravé myšlenky a s nimi úzce spojené negativní pocity, které zase přímo ovlivní i naše jednání. V napjatých a neklidných dobách nám vrátí ztracenou naději a poskytne vnitřní klid ❤

Drahý opál

Tento duhový kámen podporuje kreativitu, vnímavost a fantazii. Drahý opál je ale také zrcadlem našich emocí, vždy zesiluje výhradně emocionální stav, který v nás právě probíhá. Je-li kladný, vystupňuje jej v ještě pozitivnější, ale je-li záporný, ještě více posílí jeho negativitu. Tím, že takto zesiluje naše charakterové vlastnosti, stává se naším vlastním svědomím a učí nás trvalé pozornosti k nám samým.

Fluorit

Fluorit je kamenem soustředění (také nazýván „Kámen géniů“), je vhodný nejen pro studenty, ale také pro pracující, kteří potřebují pomoci s dokončováním projektů a také je skvělý pro meditační praxi. Poskytuje podporu mozku při řešení náročných otázek. Je dobré mít fluorit po ruce při práci s počítačem.

Karneol

Karneol v nás probouzí tvořivost, kreativitu, schopnost proměnit nově získané poznatky ve skutečnost, aktivně cítit, myslet a jednat, aktivně žít. Karneol nás vede k vědomému prožívání každého okamžiku života, učí nás pozitivně naplnit původní smysl našeho poslání na Zemi. Proto jeho vibrace pomáhá zejména těm, kteří svým těkavým a nesoustředěným duchem jen přešlapují na místě a libují si v nečinnosti, kteří jsou všem jen přítěží a nejsou schopni nalézt nějaké uplatnění, určit si životní směr.

Krajinný jaspis

Tento kámen podporuje kreativitu a souznění s přírodními zákonitostmi. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti. Také o nás pečuje ve spánku – obdarovává nás šťastnými sny, po nich se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení. Prohlubuje náš soucit se všemi, kteří trpí a strádají.

Malachit

Malachit je považován za kámen kreativity a změny. S jeho pomocí snadněji odstraníme vzory a blokády, které nám brání intenzivně, každým okamžikem prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse. Učí nás, že jen v pohybu a dobrodružství má náš život na Zemi cenu a že my jsme tvůrci všeho, co vidíme kolem nás.

Šiva mušle

Šiva mušle reprezentuje vodní energii, která posiluje intuici a kreativitu. Tato mušle je pojmenována podle boha Šivy, jednoho z nejdůležitějších hinduistických bohů. Někdy je také nazývána Šivovo oko, protože symbolizuje třetí oko uprostřed Šivova čela.

Tanzanit

Tanzanit nám pomáhá nalézt vnitřní poslání a posiluje nás ve víře a vytrvalosti uskutečnit svá předsevzetí. Dává nám poznat, že nic nás nemůže v naší Cestě zviklat nebo porazit, kráčíme-li po ní v lásce a v přesvědčení, že veškerá naše úsilí slouží výlučně pravdě a dobru. Při meditaci, na čakře čela, nám pomáhá se lépe soustředit do pravého já a snáze dosáhnout osvícení. Tanzanit ostří naši mysl a smysly, učí nás nehledět na všechno v zažitých vzorech, nýbrž vidět, slyšet a cítit každou věci jako “poprvé”, stále znovu a znovu se dobírat podstaty, neboť pravda věcí a jevů je uvnitř a nikoli na povrchu.

Pokud se vám kameny líbí a rádi byste si nějaký talisman pořídili na svou kreativní cestu, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu