Čištění a nabíjení kamenů – Olivín

Čištění a nabíjení kamenů – Olivín

Olivín: ochranný kamenný amulet

Olivín je ctěn a nošen jako ochranný kámen proti zlým duchovním silám. Podporuje i rozvoj našich mentálních schopností a vnáší rovnováhu a klid do naší mysli. Tento kámen prosvětluje naše občasné stavy nejistoty, bezmocnosti a melancholie, tiší smutek. Jeho vliv v psychické rovině je neobyčejně široký. Na jedné straně nás brzdí v domýšlivosti, povýšenosti a zlobě, na straně druhé tlumí naši sebelítost a přecitlivělost.

Osvobozuje nás od věčných výčitek špatného svědomí a pocitu viny, a naopak nás obrací do budoucnosti s předsevzetím všechny křivdy pozitivním myšlením a jednáním napravit, a tak očistit svou karmu. Podporuje naši činorodost a iniciativu, snahu vzít život do vlastních rukou a naučit se jej bez spoléhání na cizí pomoc kormidlovat. V centru hrdla zprostředkovává vztah mezi srdcem a rozumem, pomáhá jim nalézt společná slova vyvěrající z moudrosti srdce. Podporuje látkovou výměnu, zažívání, funkci sleziny a jater, pomáhá při zácpě, zánětu střev a infekčních nemocech.

Vlastnosti kamene: Olivín je křemičitan hořečnato-železnatý, jenž krystalizuje v kosočtverečné soustavě. Krystaly obyčejně představují nepříliš dobře zformované zploštělé hranoly s vertikálním rýhováním.

Očista a nabíjení: Olivín čistíme nejlépe po každém použití pod proudem vlažné vody. Na přímém slunci nabíjíme olivín jen krátce.

Olivín máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu