Čištění a nabíjení kamenů – část 16. – Měsíční kámen

Čištění a nabíjení kamenů – část 16. – Měsíční kámen

Měsíční kámen

Měsíční kámen podporuje vnitřní vývoj duše a vede nás k poznání, že teprve hluboký cit dokáže proměnit pouhý rozum v moudrost. Obecně symbolizuje tradiční pozitivní ženské vlastnosti, jako je plodnost, mírnost, jemnost a intuice. Léčí a pomáhá pochopením, spoluúčastí a láskou.

 

 

Měsíční kámen je především kamenem žen, jejich ochráncem a léčitelem. Stejně jako ženy i muže zjemňuje a zbavuje je necitelnosti a hrubosti. Ženám pomáhá odbourávat emotivní bariéry, které jim brání v početí. Po dobu celého těhotenství až po porod je chrání, ulevuje jim od bolesti a mírní návaly ranní nevolnosti. U kojících žen, nošen mezi prsy, podporuje tvorbu mléka. Měsíční kámen je prakticky použitelný pro všechny čakry, v čakře temenní podporuje trvalou meditaci.

Vlastnosti kamene: Měsíční kámen je draselný živec ze skupiny ortoklasů. Krystalizuje v jednoklonné soustavě a při správném zbroušení vykazuje vzácný mineralogický fenomén – adularescenci – světelný efekt, jenž spočívá v interferenci modrého nebo bílého světla či odlesku.

Očista a nabíjení: Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce spolu s křišťálem. Oproti jiným kamenům měsíční kámen nabíjíme při dorůstání měsíce a při úplňku

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Close Menu