Knižní okénko: Bdělost

Knižní okénko: Bdělost

O této knize se říká, že si vás sama najde… Přiznám se, že nevím, jak se ke mně dostala, ale už v procesu čtení jsem věděla, že tato kniha bude dřív nebo později zde v Knižním okénku. Doporučuji ji číst velmi pomalu, osvědčilo se mi dělat si na stránkách poznámky tužkou – ač psaní do knih obecně nemám moc ráda, zde se to opravdu vyplatí.

Popis knihy

Probouzet lidi a odhalovat jim pravdu o jejich vlastní velikosti – to je cíl, který si Anthony de Mello kladl při své práci s lidmi, a tedy i cíl této knihy, která jeho práci s lidmi zpětně zachycuje. Jeho schopnost odhalovat mylnost našich přesvědčení a scestnost našich sebeklamů a iluzí nám nemusí být vždy příjemná, ale přesto je to dar. Dar pravdy, která čistí a léčí naše rány, dar inspirace k novému životu, dar láskyplné pobídky k probuzení a k bdělosti.

Bdělost

Autor: Anthony de Mello

Nakladatel: Cesta

Rok vydání: 2013

Počet stran: 224

Úryvek z knihy

Chcete změnit svět? A co kdybyste začali sami u sebe. Co kdybyste nejdříve přetvořili sami sebe. Ale jak toho dosáhnout? Pomocí pozorování. Pomocí pochopení. Bez jakéhokoli zasahování či posuzování z vaší strany. Protože to, co posuzujete, nemůžete pochopit. (Anthony de Mello)

Zdroje: Anthony de Mello; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu