8 základních kamenů pro toulky přírodou

8 základních kamenů pro toulky přírodou

Jaký kámen si vzít pro souznění s přírodou?

V tomto článku se podíváme na to, které kameny jsou vhodní společníci pro souznění s přírodou. Doporučujeme mít některý z těchto kamenů v ruce na procházce přírodou, vnímat jeho energii a zároveň vnímat energii daného místa kolem nás.

Avanturín

Avanturín je velmi uklidňující kámen spjatý s čakrou srdce. Tímto kamenem navazujeme těsné spojení s přírodou, s její oživující energií. Avanturín nám také dodává pocit rovnováhy, rozkládá negativní emoce, mírní bolesti hlavy i ostatní bolesti – fyzické i psychické. Dokáže propojit srdce se zemí, čímž umožňuje, aby nás povědomí o světě živlů doprovázelo v každodenním životě.

Dumortierit

Podporuje v nás pozitivní životní postoj, touhu po životě v harmonickém souzvuku s přírodou a pomáhá nám zbavovat se blokád a vzorů, které nám v tom brání. Dumortierit nás učí brát život takový, jaký je a netrápit se malichernostmi a nevzpírat se nepřízni osudu. V těžkých životních situacích probouzí naději v obrat k lepšímu a důvěru ve vlastní schopnosti a sílu.

Chryzokol

Chryzokol v nás povzbuzuje potřebu zdravě žít, v lásce, v souladu s přírodními zákony. Posiluje naši touhu ztotožnit se, nerozlučně se spojit s Matkou přírodou v jediný celek, sžít se s tvůrčí energií světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá.

Karneol

Karneol svými teplými tóny symbolizuje vitální činorodou energii Země. Probouzí v nás již často potlačené vědomí sounáležitosti s jejími neměnnými zákony a přírodními ději, s nimiž jsme trvale spojeni.

Krajinný jaspis

Tento kámen v nás podporuje souznění s přírodními zákonitostmi, také zlepšuje naši kreativitu, zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nichž se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení.

Malachit

Probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou. Malachit je rovněž kámen kreativity a změny.

Měsíční kámen

Pod jeho vlivem splyneme s rytmem přírody, která nám na svém vlastním příkladu názorně ukazuje, že cyklickými proměnami život nikdy nekončí… Také podporuje vnitřní vývoj duše a vede nás k poznání, že teprve hluboký cit dokáže proměnit pouhý rozum v moudrost.

Zlatý onyx

Zlatý onyx (Aragonit) je kámen velmi silně naladěn na bohyni Matku Zemi, tímto propojením spolehlivě léčí a současně funguje jako uzemňovač.

Pokud se vám kameny líbí a rádi byste si nějaký pořídili na své toulky přírodou, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu