Jak využít drahé kameny na očistu těla a mysli?

Jak využít drahé kameny na očistu těla a mysli?

Jak nám drahé kameny mohou pomoci s očistou těla a mysli? Podíváme se na obohacení vody, kterou pijeme a na kameny vhodné k očistě mysli. Tento článek navazuje na Zodpovědnost za svůj život & očista těla a mysli. Článek najdete na tomto odkazu (otevře se v novém okně).

Obohacená voda

Kolik vody vypijete za den? A pijete čistou vodu nebo nějaké oslazené minerálky? Zkuste si dát do konvice s vodou křišťál, růženín nebo ametyst a pak pít tuto vodu, je to opravdu rozdíl.

Pokud potřebujete vodu vyčistit, použijte šungit. Můj tip na zvýšení pitného režimu je umístit konvici s vodou a sklenku na dohled (v mém případě na pracovním stole), takhle zvládnu vypít za den celou konvici 🙂

Obohacená voda se srdcem z růženínu

Další kameny na obohacení vody

  • Avanturín – vodu, ve které je avanturín, je vhodné pít před každým jídlem, pak tlumí naši nadměrnou chuť k jídlu.
  • Nefrit – doporučuje se vypít před každým jídlem několik doušků nefritové vody, ta pomáhá proti zácpě a nadýmání. Nefritová voda také pomáhá našemu organismu zbavovat se jedů a škodlivých zplodin.

Kameny vhodné k meditaci

Seznam kamenů, které se (podle odborných knih) hodí na meditaci: Ametyst, akvamarín, labradorit, lapis lazuli, larimar a sugilit. Z mé praxe bych tento seznam doplnila ještě o: jakýkoliv oblíbený kámen. Pokud máte pocit, že vám daný kámen může pomoci, tak dejte na vaši intuici. 

Zkuste si najít chvilku jen sami pro sebe, vzít si tento kámen do jedné ruky (popř. i nějaký další kámen do druhé ruky) a jen se na moment zastavit. Toto zastavení ani nemusí být na dlouho, nemějte na sebe vysoké nároky. Zkuste na minutu. Pak můžete prodlužovat. Během vašeho odpočinku zkuste vnímat váš dech, daný kámen a pocity, které ve vás vyvolává ❤

Pokud máte zájem o nějaký drahý kámen, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.pixabay.com.

Close Menu