Znamení zvěrokruhu: Býk

Znamení zvěrokruhu: Býk

Býk 

Býci jsou ovlivňováni živlem země, to jim dává smysl pro praktické a materiální záležitosti. Mají klidnou a vyrovnanou povahu a hlavním smyslem jejich života často bývá práce. Když se nadchnou pro nějakou myšlenku, rádi neúnavně pracují na jejím uskutečnění. K životu se staví velmi zodpovědně. Hodně důležité je pro ně hmotné zázemí. 

21. dubna - 21. května

Charakteristika znamení

 • Živel: Země
 • Planety: Venuše
 • Barva: žlutá a růžová
 • Slavné osobnosti ve znamení býka: Karel Roden, Marek Vašut, Jiřina Bohdalová, Jack Nicholson, George Clooney, Penelope Cruz. 

Achát 

 • tento kámen v nás probouzí fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje vědomí vlastní identity, ochraňuje před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti. Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při komunikaci s nimi. Podporuje nás v hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nelibé situace a nepříznivé okolnosti. Achát snižuje teploty, mírní horečnatá infekční onemocnění, utišuje nejrůznější bolesti a je nepostradatelný při alergiích a kožních problémech. 

Avanturín

 • v centru srdce tiší naše nadměrné emoce a rozčilení. S jeho pomocí navazujeme těsné spojení s přírodou, s její oživující energií. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží nezdravé myšlenky a s nimi úzce spojené negativní pocity, které zase přímo ovlivní i naše jednání. V napjatých a neklidných dobách nám vrátí ztracenou naději a poskytne vnitřní, vnějšími skutečnostmi nerušený klid. Avanturín je současně i kamenem klidného spánku, pomáhá zapomenout na drobné starosti všedního dne, umožňuje pustit veškeré problémy z hlavy, uvolnit se. 

Citrín

 • vnáší do našeho života vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Překlenuje průrvu mezi nižším a vyšším vědomím, takže na jedné straně v nás podporuje smysl pro spoluúčast na veřejném dění, zatímco na straně druhé posiluje naši důslednost a touhu poznávat pravé vnitřní Já. Podporuje v nás odvahu pouštět se do nových věcí, při nichž je zapotřebí pružného rozhodování a dynamického jednání. Pomáhá nám citově strávit nezdary a chápat je spíše jako chyby, které nás mohou poučit.

Chryzokol

 • v meditaci nám pomáhá soustředit se, zklidnit roztěkané myšlenky, vyrovnat emoce a ochránit duševní mír. Učí nás čistotě mysli, trpělivosti, toleranci a nadhledu v krizových situacích. Pozdvihuje vědomí do vyšší nadsmyslové roviny. Rozsah jeho zdravotního vlivu na organismus je široký. Lze jej s úspěchem prakticky použít ve všech centrech těla.

Karneol

 • rozptyluje deprese a negativní myšlenky, potlačuje strach mluvit na veřejnosti. Karneol je plný živostní síly a vitality. Je výborný na posílení sebedůvěry a pro vyjádření emocí skrze umění, hudbu, psaní nebo jiný tvůrčí ventil. Čistí krev, pomáhá řídit správné přijímání a trávení potravy, dále ovlivňuje zdravou sexualitu, problémy s potencí a napomáhá odstraňovat bloky při snaze otěhotnět. Pomáhá při prokrvování, křečových žilách a špatných játrech. 

Malachit

 • probouzí v nás lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Neutralizuje i citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Malachit nás učí s trpělivostí a klidem přijímat i zlo, neboť i zklamání, nepřízeň osudu a neúspěch mají smysl. Malachit je rovněž kámen kreativity a změny. S jeho pomocí snadněji odstraníme vzory a blokády, které nám brání intenzivně, každým okamžikem prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse. Učí nás, že jen v pohybu a dobrodružství má náš život na Zemi cenu. Malachit neutralizuje i citové problémy, probouzí v duši harmonii a mír. Pomáhá nám vyzvednout potlačené pocity do vědomí a tam je zpracovat a jednou provždy se jich tak zbavit. 

Růženín

 • je známý jako kámen lásky a srdce, ale “umí” toho mnohem více. Učí nás trpělivosti při řešení problémů a při komunikaci s lidmi. Pomáhá nám věnovat pozornost i jiným názorům, třebaže opačným, které nám mohou rozšířit obzor. Jeho použití je možné i při meditaci, pomáhá nám otevřít srdce nadsmyslové lásce, která nezná potřebu vlastnit. Zdravotně je těžiště růženínu v centru srdce, kde čistí, uklidňuje a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a s psychosomatickými poruchami, které mají příčinu v poraněných a posléze potlačených emocích. Růženín reguluje srdeční rytmus a pomáhá v nespavosti, zejména je-li příčinou zjitřené citové rozpoložení.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Napsat komentář

Close Menu