Kameny, které nám pomáhají vyrovnat se se změnami

Kameny, které nám pomáhají vyrovnat se se změnami

Jediná jistota je jistota změny

Změny v životě jsou opravdu jediná jistota, kterou máme. V dnešní době je téma změny velmi aktuální téma. Je pravdou, že člověk skoro ani neví co bude za týden, natož za měsíc. Jediné, co nám zbývá je, umět se rychle přizpůsobit.

Pokud se však dokážeme naučit vidět změnu jako nedílnou součást života, a nikoli jako hrozbu našemu zdraví, budeme v lepší pozici pro efektivní zvládání stresu. Konečný účinek prožívaného stresu na naše zdraví závisí velkou měrou na tom, jak změnu ve všech jejích rozmanitých formách vnímáme, a na tom, jak úspěšně se dokážeme adaptovat na neustálou změnu, zatímco si udržujeme svou vnitřní rovnováhu a smysl pro integritu. To pro změnu závisí na významu, který událostem připisujeme, na našich přesvědčeních v životě a sobě samotných, a obzvláště na tom, kolik všímavé pozornosti dokážeme přivádět do našich (často bezmyšlenkových) reakcí, když nás něco vyprovokuje.

Náš život je od samého počátku jedna neustálá změna. Naše těla se mění nespočtem způsobů, jak rosteme a vyvíjíme se během života. Stejně tak roste a vyvíjí se i náš pohled na svět a na sebe sama. Současně i vnější prostředí, ve kterém žijeme, je v neustálém proudu změny. Nic vlastně není permanentní a věčné, přestože některé věci tak vypadají, protože se mění velmi pomalu. Téma změn ráda připodobňuji k představě řeky. Představte si sami sebe jako řeku… Řeka se pohybuje a mění neustále, pokud ji přijdou do cesty nějaké překážky, tak si najde cestu, jak je překonat. Přizpůsobí se prostředí a sama prostředí vytváří ❤

Kameny, které nám pomáhají vyrovnat se se změnami

Citrín

Tento kámen v nás podporuje odvahu pouštět se do nových věcí, při nichž je zapotřebí pružného rozhodování a dynamického jednání. Pomáhá nám citově strávit nezdary a chápat je spíše jako chyby, které nás mohou poučit.

Granát

Granát v nás probouzí nadšení a odvahu ubírat se cestami, kterými dosud nikdo neprošel. Podporuje naše rozhodnutí ke změnám a je nám oporou v krizových situacích a těžkých časech.

Jadeit

Jadeit je historicky spojován se štěstěnou a příznivými výsledky. Použijte jej ke změně postoje, kdykoliv je třeba. Jadeit nám připomíná, že bychom měli myslet pozitivně a soustředit se na dobré závěry. Je také vhodný k vizualizaci nápadů a příznivých výsledků.

Malachit

Malachit je kámen kreativity a změny. S jeho pomocí snadněji odstraníme vzory a blokády, které nám brání intenzivně, každým okamžikem prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse.

Rodonit

Tento kámen nám pomáhá rychle se přizpůsobit změnám a z nich vyplývajícím zcela novým vztahům a situacím. V antické době byl považován jako amulet, který chránil pocestné na dalekých cestách.  

Pokud se vám kameny líbí a rádi byste si nějaký kamínek pořídili, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu