Knižní okénko: Buddhismus pro zaneprázdněné

Knižní okénko: Buddhismus pro zaneprázdněné

Co je třeba ke štěstí? Tuto otázku si v určité fázi života položil snad každý z nás, ale jen málokdo najde cestu k trvalému naplnění. Autor knihy David Michie měl za to, že si splnil všechny své životní sny a cíle – významné pracovní postavení, drahý byt v centru velkoměsta, luxusní auto, báječné dovolené – ale vnitřní tichý hlas mu říkal, že mu stále něco chybí a jeho život ho nenaplňoval.

Stručný popis knihy

Řízením osudu se dostal k léčitelce, která ho poslala do místního buddhistického centra. Tam začala nejdůležitější cesta jeho života. David Michie v této jednoduché překrásně napsané knize otevírá bránu k základům učení tibetského buddhismu. Se suchým a sebeironickým humorem nám ukazuje, jak začal buddhistické cvičení integrovat do svého každodenního života, a vysvětluje, jak postupně pochopil rozdíl mezi dočasnými radostmi všedního života a hlubokým dobrým pocitem a vnitřním klidem, který pramení ze spojení s naší vnitřní přirozeností.

Buddhismus pro zaneprázdněné

Autor: David Michie

Nakladatel: Synergie

Rok vydání: 2015

Počet stran: 248

Nenechte se zmást touto zvláštní obálkou, tato kniha je opravdu moc pěkná, velmi čtivý úvod do základu buddhismu a cestě ke klidné mysli a štěstí ❤

Podívejte se také na náš předešlý článek, který se týká karmy jakožto zákonu příčiny a následku. 

Zdroje: David Michie; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu