Čištění a nabíjení kamenů – část 19. – Sluneční kámen

Čištění a nabíjení kamenů – část 19. – Sluneční kámen

Sluneční kámen

Sluneční kámen vnáší do našeho duševního a citového života jas naděje, prozářený žárem vitality. Obdarovává nás optimismem ve chvíli, kdy pro nás všechno ztrácí svůj smysl. Pomáhá nám opět se najít, učí nás milovat vlastní život a sebe sama. 

Také nás učí pozitivními dojmy zahlazovat veškerou negativitu, která se čas od času dere ve formě vzpomínek z našeho podvědomí. Chrání nás před černými vizemi a obrazy, které na nás ve slabých chvilkách doléhají jako noční můry. Obrací naši pozornost k světlým stránkám života. Sluneční kámen stimuluje nervový systém a podporuje souhru všech orgánů. Preventivně chrání před mozkovými příhodami, tlumí nervozitu a přináší klidný, ničím nerušený zdravý spánek. Pomáhá nám překonávat únavu a nabírat nové síly. 

Vlastnosti kamene: Sluneční kámen je druh živce ze skupiny oligoklasu, a jedná se tedy o hlinitokřemičitan draslíku. Sluneční kámen krystalizuje v trojklonné soustavě, ale většinou se vyskytuje v krystalických hroudách. Žlutá až oranžová barva je dána tenkými plátky krystalků mědi, goethitu nebo hematitu vyskytujících se v paralelním rozložení, jež kamenům propůjčuje flitrový efekt. 

Očista a nabíjení: Kámen čistíme několik minut pod proudem vody, nebo přes noc v misce. Jelikož sluneční kámen miluje slunce, můžeme ho vystavit jeho paprskům i po celý den.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Napsat komentář

Close Menu