Jak to všechno začalo…

Jak to všechno začalo…

Jak to všechno začalo?

Babi, Irenka a Renča. Tři generace v jednom obchůdku s kameny. Spousta z vás nás jistě zná, ale v rámci výročí jsme se s mamkou rozhodly, že toto číslo věnujeme historii krámku Orient Krystal a tří generací, které za krámkem stojí (plus nově jedna čtyřnohá pomocnice).

Naše historie začíná v Lázních Libverda, kde jsme od roku 1995 provozovali občerstvení se suvenýry Dřevěnka a horní parkoviště. Dřevěnka bylo místo, kde lázenští hosté nabírali síly a setkávali se s dalšími hosty a místními obyvateli.

Babi, Irenka a Renča. Historické foto z Dřevěnky v Lázních Libverda

Cesty nás poté zavedly zpět do Frýdlantu, kde jsme dlouhá léta působily v krámku Orient Krystal. Od roku 2011 máme obchod v Liberci v Moskevské ulici. Kamenný krámek je malý prostorem, ale velký duchem a energií. Na fotce vpravo můžete vidět podchod, který vede přímo do krámku a naší čtyřnohou posilu Rózu, která netrpělivě vyhlíží zákazníky.

Tři generace v jednom obchůdku s kameny

Babi

Naše Babi tu s námi fyzicky není od loňského roku, ale ve vzpomínkách je stále s námi. Proto jsme ani neměnily náš slogan: „Tři generace v jednom obchůdku s kameny.“ Často k nám dokonce přicházejí zákaznice, že se jim o Babi zdálo. Dokonce i my dvě s mamkou mnohokrát přemýšlíme, co by na danou situaci řekla naše Babi.

Babi je stále s námi ❤

Irenka

Nejčastěji ji potkáte v krámku, kde je nejšťastnější. Také pracuje i doma, kde dělá opravy rozbitých náramků a někdy i výrobu nových. Má ráda zvířata, pití kávy a procházky v přírodě.

Renča

S radostí a zvídavostí píši tento časopis, spravuji internetový obchod a posílám objednávky. Také se starám o webové stránky a blog. Mám ráda dobrý čaj, hodně procentní čokoládu, knihy, hudbu a procházky s Rózou.

Róza

Nejmladší členka rodinného klanu. Róza je naše kamínková odbornice, občas ji můžete spatřit v krámku, kde hlídá všeobecnou pohodu a dobrou náladu. Róza má ráda psí mňamky, drbání na bříšku a dlouhé procházky.

Fotogalerie

Na této stránce jsou historické fotky z Lázní Libverda. Omluvte, prosím, zhoršenou kvalitu fotek – jsou to jen vyfocené klasické fotografie, kvalita tedy není nejlepší, ale přesto myslím, že tyto fotky stojí za sdílení.

Babi a Irenka v Dřevěnce (rok neznámý)
Renča a Irenka v Lázních Libverda (rok neznámý)
Babi a Irenka se symbolickým věncem Sbohem ČR (rok 2004, vstup České republiky do EU)
Irenka v roce 2004 (30. duben, den čarodějnic)
Irenka a Babi v Lázních Libverda (rok neznámý)

Výroční sraz milovníků kamenů

Potkáte se s námi? V rámci desetiletého výročí v Liberci plánujeme procházku a sraz milovníků kamenů. Sejdeme se v neděli, 12. září ve 13:00 v Horním Hanychově. Trasy se bát nemusíte, půjdeme pomalým tempem, žádný závod to nebude a děti a zvířata vítány 🐕 👭

Napsat komentář

Close Menu