Čištění a nabíjení kamenů – část 18. – Granát

Čištění a nabíjení kamenů – část 18. – Granát

Granát: Kámen ohně

Granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Granát v nás každý den probouzí radost žít a těšit se z prostých věcí na Zemi. Pomáhá nám překonávat v sobě zábrany, které nám brání uskutečňovat svá předsevzetí.

Také posiluje naši vytrvalost dovést je ke zdárnému konci, jednou započaté nevzdávat. Tento kámen nám může být oporou v krizových situacích a těžkých časech, kdy v nás probouzí nikdy nezhasínající naději.

Granát posiluje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. Granátovou vodou vnitřně posilujeme funkci jater a sleziny, zevně hojí zánětlivá kožní onemocnění.

Vlastnosti kamene: Granát je zastřešující pojem pro skupinu minerálů, které všechny krystalizují v krychlové soustavě. Nejběžnější odrůdou granátu je křemičitan železa a hliníku (almandin), v jiných odrůdách lze ovšem najít horčík, vápník a chrom. Granáty mají různě smíšenou chemickou skladbu a lze je najít v bezpočtu barevných variant včetně černé (andradit), zelené (tsavorit a démantoid), oranžové až hnědé (spessartin), žluté až oranžově červené a červené až fialové (pyrop, rhodolit).

Očista a nabíjení: Granát čistíme pod vlažnou tekoucí vodou. Nabíjíme libovolně dlouho na slunci.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Napsat komentář

Close Menu