Čištění a nabíjení kamenů – Pyrit

Čištění a nabíjení kamenů – Pyrit

Pyrit

Tento kámen nás podněcuje k hledání a poznání svého pravého Já, k zastavení roztěkané myslia k nalezení poznání. Podporuje naši trvalou pozornost k nám samým, promítá do našeho vědomí čisté i stinné stránky našeho charakteru. Učí nás si je uvědomovat, dobré vlastnosti uplatnit a špatných se napříště vyvarovat. Pyrit nás také učí nestarat se příliš o to, co si kdo o nás myslí, neboť i my sami si často tvoříme o lidech nesprávné názory.

Pyrit podporuje okysličení krve, pročišťuje dýchací cesty, tiší bolesti a podporuje trávení. Pomáhá
v léčbě zánětů dýchacích cest, průdušek a plic. Aktivuje činnosti jater a sleziny, mírní křeče
a menstruační bolesti. Položen na čakře čela snižuje trému a deprese.

Vlastnosti kamene:  Pyrit je sulfid železnatý, jenž krystalizuje v krychlové soustavě. Zpravidla krystalizuje do tvaru radiálně paprsčitých krychlí. Pyrit se vyskytuje i v podobě pětiúhelníkového dvanáctistěnu a je pak znám pod názvem pyritohedron. Dále se pyrit objevuje jako fosilizační minerál. 

Očista a nabíjení: Pyrit je citlivý na pot a kosmetiku a nedoporučuje se, aby byl trvale nošen přímo na holém těle. Kámen čistíme jen nad kouřem, anebo otřeme kouskem látky. Nabíjíme na nepřímém slunečním světle nebo při úplňku.

Pyrit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Close Menu