Čištění a nabíjení kamenů – část 24. – Onyx

Čištění a nabíjení kamenů – část 24. – Onyx

Onyx: Ochranný štít

Černý onyx je vhodný k vybudování ochranného štítu, podle tradice pak také podporuje vnitřní koncentraci a pokoru. S jeho pomocí oslabíte negativní myšlenkové formy, lze jej také využít k odbourávání všech druhů strachu. Tento kámen je dobré umístit na pracovní stůl, napomáhá soustředěné mysli, uzemnění a schopnosti neodbíhat od rozdělané práce.

Pokud Vás pronásledují noční můry, položte si černý onyx na noční stolek. Způsob, jakým onyx boří blokády, včetně očisty, je poněkud jiného charakteru než u turmalínu. Negativní energii sice z těla odebírá, ale nepřijímá, protože ji neumí absorbovat a zpracovat. Jeho síla a schopnost regenerace se tak ve velmi krátkém čase vytrácí, je nutné tento kámen pravidelně čistit a dobíjet.

Vlastnosti kamene: Onyx je zpravidla černá nebo bílá odrůda chalcedonu. 

Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kameny nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle. 

 

Onyx máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů

Napsat komentář

Close Menu