Čištění a nabíjení kamenů – část 23. – Fluorit

Čištění a nabíjení kamenů – část 23. – Fluorit

Fluorit: Kámen géniů

Fluorit je kamenem soustředění, je vhodný zejména pro meditační praxi. Tento kámen je často nazýván kamenem géniů. Poskytuje skvělou podporu mozku při řešení náročných otázek, rozvíjí vnímání a koncentraci. Je také dobré mít fluorit po ruce při práci s počítačem. 

Každá z barev tohoto kamene má své místo a vliv na určitou čakru. Nám nejcennější jsou barvy fialová a modrá, které nám nabízejí pomocnou ruku při duchovním vývoji. V rovině nižší, duševní, v bezradnosti, zmatení, nebo když nás ovládne nepokoj, nám umožňují znovu nalézt ztracenou rovnováhu. Velmi ceněný je i tzv. “duhový“ fluorit, který můžeme položit na kteroukoli čakru, protože vyrovnává náš citový a duševní život a uvolňuje napětí. 

Po obtížném dni nebo při prvních příznacích možného ochoření přináší tělu úlevu a duši mír. Vnitřně užívaná voda čistí celý organismus a zbavuje ho látek, které jej zatěžují. Preventivně zabraňuje tvorbě zhoubných nádorů. Kloktáním ústní dutiny brání vzniku zubního kazu. Pomáhá i při cévních chorobách, regeneruje pleť a sliznici, podporuje růst kostí, funkci žláz a trávení. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.

Vlastnosti kamene: Fluorit je fluorid vápenatý, jenž krystalizuje v krychlové soustavě a nejčastěji se vyskytuje ve formě osmistěnných krystalů. Fluorit se vyskytuje v širokém spektru barev, přičemž často se objevují dvoubarevné nebo strakaté odrůdy.

Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody. Jelikož je citlivý na prudké světlo, nabíjíme jej z dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku, společně s křišťálem.

Fluorit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Close Menu