Čištění a nabíjení kamenů – Malachit

Čištění a nabíjení kamenů – Malachit

Malachit: Kámen kreativity a změny

Tento zemitý kámen v nás probouzí lásku ke všemu živému a sounáležitost s přírodou a jejími zákony. Malachit je rovněž kámen kreativity a změny. S jeho pomocí snadněji odstraníme vzory a blokády, které nám brání prožívat život v celé jeho rozmanitosti a kráse. Pomáhá nám vyzvednout potlačené pocity do vědomí a tam je zpracovat a jednou provždy se jich tak zbavit.

Malachit můžeme přikládat i přímo na postižená místa. Jeho očistná energie mírní bolesti, jejichž příčinou bývají hlavně zánětlivá onemocnění. Posiluje sebeobranné reakce organismu. Podporuje funkci žaludku, pankreasu a sleziny. Doporučuje se při oslabení zraku, astmatických potížích, otravách, revmatismu, menstruačních a porodních bolestech.

Vlastnosti kamene: Malachit je uhličitan mědi. Vyskytuje se v hroznovitých nebo krápníkových masách v oxidačních zónách měděných ložisk, jež malachitu propůjčují páskování.

Očista a nabíjení: Malachit je citlivý na kosmetiku a pot proto bychom jej neměli trvale nosit přímo na těle. Po očistě vodou kámen okamžitě osušíme a nabíjíme na nepřímém světle nebo při úplňku.

Malachit máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu