Jak čistit a nabíjet drahé kameny

Jak čistit a nabíjet drahé kameny

Možná se můžete ptát: Proč vlastně čistit a nabíjet drahé kameny? Drahé kameny často přebírají negativní energie a mění se tím jejich vibrační frekvence. Občas je dobré je nechat vyčistit a znovu dobít. Je to podobné jako s hudebními nástroji, po nějaké době hraní je dobré je znovu naladit pro získání harmonicky ladícího zvuku. Stejně tak u drahých kamenů je dobré je často čistit a nabíjet, získají tím zpět svou sílu. 

Drahé kameny lze čistit doma, pod proudem tekoucí vody. Pokud však máte poblíž nějaký pramen, tak je očistěte v přírodě. Kámen omývejte několik minut, můžete jej i otírat prsty na setření a odplavení nečistot.

Kameny poté umístěte na misku nebo tácek a položte na místo, kde budou čerpat sluneční nebo měsíční energii. Umístit je můžete přímo ven (např. na balkón nebo terasu), postačí ale i umístění na parapet okna. Kameny se také dají čistit přes noc v misce společně s křišťálem.

Pozor: Jsou kameny, které se vodou neomývají, např. selenit a pouštní růže se čistí jen vykuřováním, vodou se tyto kameny nečistí.

Selenit a pouštní růže – tyto kameny nečistíme vodou, ale kouřem.

Kdy kameny nabíjet?

Nejlepší období pro nabíjení minerálů je úplněk, tehdy kameny získávají největší sílu a světlo Měsíce je úplné. Kameny nabíjíme přes noc, ale pro větší účinek můžeme nabíjet i noc před a po úplňku, to jsou také silné dny, nejsilnější vliv na nabíjení však má úplňková noc.

Nabíjení kamenů na přímém slunci

Většina kamenů se může nabíjet na přímém slunci, uvedeme zde jen ty nejzákladnější kameny, které můžete mít doma: křišťál, achát, býčí oko, avanturín, hematit, chalcedon, citrín (jen krátce), karneol, jadeit, olivín, sluneční kámen, onyx, turmalín, tygří oko. 

Kameny, které není vhodné nabíjet na přímém slunečním světle

Existují kameny, které nejsou vhodné k nabíjení na přímém slunečním světle, UV záření může narušit jejich chemickou stavbu, a proto je třeba je umístit do stínu. Samozřejmě je můžete nabíjet i za úplňku.

Kameny, které nenabíjíme na přímém slunečním světle:

Akvamarín, růženín, amazonit, ametyst, morganit, záhněda, pyrit, tanzanit.

Jak často kameny nabíjet?

Zkuste následovat svou intuici. Nabíjejte nejvíce ty kameny, s kterými nejvíce pracujete nebo je nejčastěji nosíte. Ideálně s každým úplňkem, ale klidně i častěji, pokud cítíte, že potřebujete podpořit sílu daného kamene.

Když má kámen dost…

Jak to vypadá, když se sníží schopnosti kamene? Je několik způsobů, jak poznáte, že se váš kámen energeticky vyčerpal:

  • Změna barvy – časté znamení vyčerpání schopností kamene, například růženín zesvětlá, nebo křišťál se zakalí. Jakákoliv změna barvy je ukázka toho, že je vibrační frekvence kamene jiná. Někdy stačí kámen vyčistit a znovu nabít.  
  • Rozbije se – občas se stane, že se v kameni objeví praskliny nebo jiná poškození, které tam dříve nebyly.
  • Pocit – pocitově můžete cítit, že kámen již nemá takovou sílu, jako měl kdysi. Zkuste vyčistit a znovu nabít, obvykle to pomůže.

Pokud se ani po vyčištění a nabití neobnoví schopnosti kamene, anebo pokud se kámen rozbil, je dobré jej vrátit zpět Matce Zemi, zakopat na oblíbeném místě nebo položit do řeky. Můžete si z toho udělat i takový malý rituál…

Tip pro nabíjení kamenů

Pokud nevíte, zda kámen nabíjet na přímém či nepřímém slunci, tak počkejte na úplněk a nabijte jej na úplňku, ten je vhodný pro všechny kameny ❤

Kameny ke koupi najdete na našem e-shopu na tomto odkazu (otevře se v novém okně) 🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; Cassandra Eason; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu