Čištění a nabíjení kamenů – Lapis lazuli

Čištění a nabíjení kamenů – Lapis lazuli

Lapis Lazuli: Kámen přátelství, moudrosti a lásky​

Lapis lazuli je v dnešní době ceněn jako kámen přátelství, moudrosti a lásky. Probouzí v nás nadsmyslovou lásku, která nezná pojem vlastnění ani připoutání. Dokáže prohloubit náš vnitřní vhled a takto v nás přirozeným způsobem posílit důvěru ve vyšší vedení. Dává nám pocit jistoty a bezpečí a schopnost intuitivní prožitky dešifrovat a uvést ve skutečnost, učí nás rozpoznávat jemné signály, které nám vždy ve vhodný čas ukáží směr naší cesty. Tiší naše bezdůvodné pocity strachu a nejistoty. 

Ve zdravotní oblasti mírní otoky a křeče, reguluje krevní oběh, funkci štítné žlázy a brzlíku. Potlačuje teploty, vyrovnává vysoký krevní tlak, utišuje bolesti během menstruace, zmírňuje deprese a bolesti hlavy pramenící z nervozity nebo duševního vyčerpání. Tento kámen je obecně vhodný jako prevence proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových chorob.

Vlastnosti kamene: Lapis lazuli je považován za horninu, neboť se skládá z několika minerálů, včetně haüynu, sodalitu, noseanu a lazuritu, společně s přítomností kalcitu a pyritu. Haüyn má na svědomí modré zbarvení, zatímco kalcit způsobuje bílé inkluze. Množství uvedených minerálů a příměsí je pohyblivé. 

Očista a nabíjení: Lapis lazuli pečlivě čistíme po každém použití pod proudem vlažné vody, nebo v misce vody, Nabíjíme jej jen krátce na přímém slunci.

Lapis lazuli máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu