Knižní okénko: Biologie víry

Knižní okénko: Biologie víry

Titul této knihy může být poněkud zavádějící – skutečně se nejedná o dílo, které by se zabývalo náboženstvím, ale jedná se o průkopnické dílo na poli tzv. nové biologie.

Knihu napsal Bruce H. Lipton, buněčný biolog a univerzitní pedagog známý v odborných kruzích. Bruce Lipton svým celoživotním výzkumem zpochybňuje běžné vědecké hypotézy v oblasti genetiky, které předpokládají, že genetické informace jsou nám dány a nemůžeme je změnit.

Stručný popis knihy

Autor zde mění naše postoje ke genetické výbavě a ke zdraví, které je nám dáno. Zásadní roli dle Bruce Liptona hraje naše podvědomí a programy, které jsou v podvědomí uložené. Bruce Lipton přirovnává naše podvědomí k určitému záznamovému zařízení, do které jsou nahrávány určité programy, a to především v dětství, a tyto programy určují, jak bude vypadat náš život, naše chování a životní prožitky. Pokud tedy nejsme spokojeni s něčím v našem životě, je nezbytné změnit programy v našem podvědomí.

Když změníme své vědomé a podvědomé myšlenky, změníme své životy a pomůžeme tak lidstvu dostat se na novou úroveň porozumění a míru.

Biologie víry

Autor: Bruce H. Lipton

Nakladatel: Anag

Rok vydání: 2011

Počet stran: 208

Pokud vás kniha zaujala, můžete si na stránkách Youtube.cz zadat „O epigenetice“ a poslechnout si velice zajímavý rozhovor Bruce Liptona s Adélou Banášovou (s překladem z anglického jazyka).

Na závěr tu máme doporučení samotného autora: „Rád bych vám doporučil, abyste i vy věnovali pozornost tomu, jak vaše obavy a z nich plynoucí ochranné typy chování ovlivňují váš život. Zbavit se obav je prvním krokem na naší cestě k plnějšímu a spokojenějšímu životu.“ ❤️

Zdroje: Bruce H. Lipton; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu