Příběh o cestě dlouhé 1000mil

Příběh o cestě dlouhé 1000mil

Pokud jste začátkem července 2018 navštívili náš krámek v Moskevské ulici, možná jste si všimli mapy, která byla na zrcadle za pultem. Mapa označovala můj postup v závodu na 1000mil. Jedná se o non-stop závod bez zabezpečení, v terénu, přes hory a řeky. Celkem 1668 km. S celkovým převýšením 35.000 m. Proč tento závod znovu zmiňuji s odstupem tří let? 

Vystoupení z komfortní zóny

Jsem vypravěčka. Ráda vyprávím a ráda píši příběhy (důkazem může být i tento blog a má pravidelná touha psát). Sama sebe považuji za člověka, který určitě někdy během života napíše knihu.

Vystoupení z komfortní zóny mi ale moc nejde. Psaní v klidu domácího prostředí je pohodlné. Vyprávět někomu něco naživo? To už je celkem složitá situace… Poslední doba je ale dobou změn, tak jsem se rozhodla využít příležitosti a srdečně vás zvu na mou první cestovatelskou přednášku v rámci festivalu Kolem světa.

1000mil napříč Česko – Slovenskem

Cestovatelská přednáška 1000 mil na kole Českou republikou a Slovenskem

O čem přesně bude cestovatelská přednáška? Přednáška bude o tom, jak to vypadá, když se na extrémní závod vydá triatlonistka, která umí jezdit jen na silnici, ale ne v terénu. Také o tom, jestli je možné závod dojet s naraženými žebry, přežít jen na vegetariánské stravě, ujet medvědům a zda se v lese vyspí i někdo, kdo se bojí každého šustnutí. Smyslem mé účasti v závodě byla nejen cesta samotná, ale byla to i cesta k duši, souznění s přírodou, poznávání známých a neznámých krajin a také setkání s milými lidmi na trase závodu.
 

Přednáška bude také o tom, proč jsem s sebou měla kamenný náklad ve formě křišťálu, který jsem rozdávala po cestě.

Mé vyprávění bude hlavně motivací pro všechny, kteří mají podobné výzvy v hlavě a bojí se to zkusit. Protože když tento závod dojede (dvakrát!) někdo jako já, tak podobné výzvy zvládne každý…

Přednáška se bude konat online, v neděli, 9. května od 20:00. Pokud se vám daný termín nehodí a stejně byste se rádi na přednášku podívali, tak se dá zakoupiti samostatný záznam 🙂

Více informací a přihlášení najdete na stránkách festivalu www.kolemsveta.cz

Těším se na vás na přednášce,

vaše dobro-družka Renča ❤

Close Menu