Hezky pěšky

Hezky pěšky

„Všechny skutečně skvělé myšlenky vznikají při chůzi.“ Tento citát pravil německý filosof Friedrich Nietzsche. V následujícím textu se podíváme na jeden z nejzdravějších pohybů, na chůzi. Chodíte často? A rádi? Užíváte si chůzi, anebo jste raději v rychlejším pohybu? Pojďme si připomenout, jak nám může být tento základní pohyb prospěšný.

Benefity chůze

  • Je to (skoro) zadarmo – ano, pokud už budete chtít chodit delší trasy, tak jistě budete potřebovat pořádné boty a vybavení, na kratší výlety však můžete vyrazit i v obyčejných keckách.
  • Poznání prostředí – díky pomalé chůzi si můžeme všímat přírody a okolí než např. při běhu či jízdě na kole.
  • Skoro žádné vybavení – na kratší trasy a rozjímání v přírodě stačí jen zavázat tkaničky a vyrazit 🙂
  • Psychická pohoda – chůze v přírodě je jedním z nejlepších způsobů vyčištění hlavy.
  • Pravidelná aktivita dělá hezká těla – ptáte se, jak rychle chodit? Pokud si chcete vyčistit hlavu a odpočinout, tak klidně velmi, ale opravdu velmi pomalu… Pokud chcete chůzí i zlepšit kondičku a zároveň se nechcete zabývat měřením tepu, tak si zkuste tzv. dechový test. Pokud budete při chůzi normálně mluvit, ale již si plynule nezazpíváte, pak jste ve správném (tzv. aerobním) pásmu.

Deset tisíc kroků & Horobraní

Během měsíce října se můžete zapojit do výzvy s názvem: 10.000 kroků. Neděste se, cílem této výzvy není ujít každý den 10.000 kroků, ale chodit. Chodit častěji a více než do teď. Chodit v rámci běžných dnů místo toho, abyste jezdili autem nebo hromadnou dopravou. Chodit pro odpočinek těla i duše, chodit pro radost i zdraví. Chodit kvůli sobě i kvůli ostatním. Chodit pro lepší město i vztahy s kamarády. Zkrátka oživit to, na co jsme možná už zapomněli.

Více informací najdete na webových stránkách: www.desettisickroku.cz. Registrace byla možná jen do začátku tohoto týdne, ale pokud jste to nestihli, tak nezoufejte a mrkněte na stránky www.horobrani.cz. To je naše nejoblíbenější aplikace na výlety, díky které se dostanete na místa, která jste ani neznali 🤗

Zdroje: www.desettisickroku.cz; www.horobrani.cz; www.pixabay.com.

Napsat komentář

Close Menu