12 kamenných talismanů na cesty

12 kamenných talismanů na cesty

Jaký kámen si s sebou vzít na cesty?

Existují kameny, které mohou být našimi talismany na cesty? V tomto článku se podíváme na 12 kamenných talismanů, které nás ochrání (nejen) na cestách. 

Ametyst

Tento kámen je velice vhodný na cestování. Chrání proti nehodám a zlým lidem, také se doporučuje umístit jako talisman do auta pro řidiče, kteří jezdí na daleké cesty.

Avanturín

Avanturín je skvělý na navázání spojení s přírodou, pocit rovnováhy, také uklidňuje a rozkládá negativní emoce.

Býčí oko

Býčí oko se používá jako amulet, aby nositeli dodalo odvahu a nezranitelnost. Chrání před útoky a nehodami doma i při cestování, hlavně ve vlacích a pozdně nočních autobusech. Pomáhá i při jízdách na dlouhou vzdálenost.

Křišťál

Celá tisíciletí byl křišťál považován za talisman s tajemnými magickými schopnostmi. Působí jako katalyzátor, který v nás urychluje výměnu energií. Negativní energii odebírá a pozitivní energií nás nabíjí.

Křišťál s turmalínem

Křišťál s turmalínem je ideální na rodinnou dovolenou, pomáhá totiž odstraňovat blokády nejen mezi rodiči a dětmi, ale i v manželském soužití, hlavně tam, kde často dlouhá léta zůstávají stále oddalované nevyřešené a nezpracované problémy.

Labradorit

Ochraňuje nás před nepříznivými vlivy okolí, ale také je to kámen meditace, intuice a aury. Pozor, labradorit je “individualista” mezi kameny a nesnese ve své blízkosti žádný jiný minerál kromě vlastních druhů.

Perly

Perly slouží od nepaměti jako amulet, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami.

Rodonit

Tento magicky zbarvený kámen byl v antické době považován jako amulet, který chránil pocestné na dalekých cestách.  

Rudraksha

Rudraksha vytváří ochranné kruhy před negativní energií a obrovskou pozitivní energii pro tělo, mysl a duši. Tlumí stres, pomáhá se lépe vyrovnat se starostmi a zklidňuje mysl.

Tygří oko

Tygří oko je kamenný amulet, který chrání před veškerými formami nebezpečí.

Tyrkys

Indiáni považují tyrkys za strážce těla, který je dokáže ochránit před neštěstím a nehodami.

Turmalín skoryl

Tento druh turmalínu nás chrání před vnějšími negativními vlivy, je nám jakýmsi štítem, negativní energii odpuzuje, odkloňuje a rozptyluje dřív, než je schopna vstoupit do pole naší aury.

Pokud se vám kamenné talismany líbí a rádi byste si nějaký talisman pořídili na svou cestu, podívejte se na náš eshop na tomto odkazu  🕉

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Napsat komentář

Close Menu