Znamení zvěrokruhu: Štír

Znamení zvěrokruhu: Štír

Štír

Štíři působí na první pohled pasivně a nenápadně, ale skrývají v sobě dost energie. Jsou pod vládou vodního živlu. Štíři jsou velmi trpěliví, rádi si počkají na správnou chvíli a dokážou čekat dlouho. Mají silnou vůli a vřelé city. Není snadné je vyvést z míry, ale na staré křivdy nezapomínají a umí je oplatit. Mají silně vyvinutou intuici, přísný úsudek a vrozený psychologický talent.

24. října - 23. listopadu

Charakteristika znamení

 • Živel: voda
 • Planety: Pluto
 • Barva: červená a černá
 • Slavné osobnosti ve znamení štírů: Petra Janů, Daniel Landa, Miroslav Horníček, Demi Moore, Bill Gates, Jodie Foster.

Achát 

 • achát v nás probouzí fantazii, kreativitu, odvahu, vytrvalost a vůli k životu. Posiluje v nás vědomí vlastní identity, pud sebezáchovy, ochraňuje nás před působením nežádoucích vlivů a obdarovává důvěrou ve vlastní schopnosti. Učí nás ušlechtilému přímému jednání vůči bližním i nepřátelům a vede nás k tvorbě správných slov při komunikaci s nimi. Podporuje nás v hledání pravdy a pomáhá bez trpkosti přijímat kritiku, nelibé situace a nepříznivé okolnosti. 

Býčí oko

 • text používá se v amuletech, aby nositeli dodalo odvahu a nezranitelnost, ulevuje při psychosomatických a depresivních potížích. V centru třetího oka posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. Jeho místo je však zejména na čakře základu, kde uvolňuje svalová napětí a křeče. Aktivuje pohybové ústrojí, mírní záněty nervů a jejich průvodní bolesti. 

Granát

 • granát je kámen ohně, vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Je dárcem životodárné energie, sexuální vitality, fantazie bez hranic, touhy poznávat dosud neznámé. Je nám oporou v krizových situacích a těžkých časech, probouzí v nás nikdy nezhasínající naději. Granát posiluje činnost srdce, reguluje krevní oběh a tlak, podporuje tvorbu červených krvinek. 

Jaspis

 • podporuje kreativitu a souznění s přírodními zákonitostmi. Zahání obavy a strach z nejisté budoucnosti a ve spánku nás obdarovává šťastnými sny, po nich se ráno probouzíme odpočatí a osvěžení. 

Karneol

 • umožňuje lépe se vypořádat s emocemi a pocity, přijmout je a jít dál, pomáhá nám, když nás brzdí citový blok. Karneol také rozptyluje deprese a negativní myšlenky, potlačuje strach mluvit na veřejnosti. 

Magnezit

 • je vhodný k meditaci, přináší klid a uvolnění, dodává harmonii. Také je účinný pro nervózní a ustrašené lidi, pomáhá překonat podrážděnost, činí nás odolnějšími vůči stresu, překonává nervozitu, netoleranci a podrážděnost. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě, otevírá srdeční čakru.

Měsíční kámen

 • podporuje vnitřní vývoj duše, hojí citové rány a tiší rozrušenou mysl. Měsíční kámen je prakticky použitelný pro všechny čakry, v čakře temenní podporuje trvalou meditaci. 

Obsidián

 • dává nám sebedůvěru a sílu odolávat nepohodám a nepřízním života, pomáhá nám ve slabých chvilkách, když ztrácíme veškerou naději, získat opět pevnou půdu pod nohama. Učí nás chápat naše osobní nehody a “zakopnutí” jako důkladné poučení pro příště. Posiluje obranný systém organismu, můžeme jej úspěšně použít jako prevenci proti virovým nákazám. 

Opál

 • zelený opál podporuje citové uzdravení a také napomáhá rozvoji vztahů. Jeho užití může podpořit nejen partnerské vztahy a vztahy v rodině, ale dokáže navodit i přátelské prostředí na pracovišti. Tento kámen také pomáhá k uvolnění stresů, obav a úzkostí, které na nás působí.

Tyrkys

 • učí nás udržovat duchovní ideály ve zdravé rovnováze s životní energií Země, jinými slovy, nás učí žít s hlavou v oblacích a s pevnou půdou pod nohama.

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů; www.horoskopy.cz; www.pixabay.com

Napsat komentář

Close Menu