Čištění a nabíjení kamenů – Křišťál s rutilem

Čištění a nabíjení kamenů – Křišťál s rutilem

Křišťál s rutilem: Kamenný ochránce

Tento kámen se někdy objevuje i pod názvem: „Venušiny vlasy“. Je to velice silný energetický kámen, který obnovuje v naší duši světlo a čistotu, chrání nás před černou magií, odstraňuje strach, deprese a neklid. Ve spánku ochraňuje naše sny, také podporuje upřímnost, přímočarost a cílevědomost. Při meditaci aktivuje naše jasnovidné schopnosti a duchovní růst. 

Nejvhodnější centra rutilového křišťálu jsou: čakra pupeční, srdce a solaru plexu, kde boří blokády, jež jsou obvykle hlavní příčinou veškerých bolestí, poruch a chorob. V centru hrdla léčí nemoci horních cest dýchacích, podporuje imunitní systém, pomáhá při epilepsii a poruchách rovnováhy.

Vlastnosti kamene: Sagenit (rutil v křemeni) je oxid křemičitý (křemen) s dlouhými tenkými vlásčitými inkluzemi krystalů rutilu zpravidla červené nebo zlaté barvy. 

Očista a nabíjení: Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody, kterou můžeme současně použít na očištění a ozdravění pleti. Tento kámen miluje slunce, můžeme jej nabíjet co nejčastěji a libovolně dlouho pod přímými slunečními paprsky. 

Křišťál s rutilem máme i na našem eshopu 😊 K nahlédnutí na tomto odkazu (otevře se v novém okně). 

Zdroje: Josef Pavel Kreperát, Skrytá moc drahých kamenů; Margaret Ann Lembo, Základní kniha krystalů, minerálů a drahých kamenů.

Close Menu