Knižní okénko: Půlnoční knihovna

Knižní okénko: Půlnoční knihovna

Také si občas kladete otázky jako: „Kdybych já tehdy vystudovala jiný obor…“ „Nebo kdybych zůstala u sportu a dostala se na olympiádu…“ „Možná jsem měla najít bydlení a práci ve větším městě.“ „Kdybych zůstala svobodná a jen cestovala po světě…“ Připadá vám to povědomé? Pokud ano, tak doporučuji přečíst novou knihu od autora Matta Haiga, ale podívejme se nejprve o čem kniha vypráví.

Stručný popis knihy

Mezi životem a smrtí stojí knihovna.

Když se Nora Seedová ocitne v půlnoční knihovně, má možnost všechno napravit. Dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala.

To se ale může co nevidět změnit. Knihy v půlnoční knihovně umožní Noře zažít, co by se stalo, kdyby mohla změnit svá dřívější rozhodnutí. S pomocí staré známé může Nora odčinit vše, čeho lituje, a zjistit přitom, který život je pro ni ten pravý. Ale vše není tak, jak si to představovala, a brzy ji její rozhodnutí uvrhnou i s celou knihovnou do velkého nebezpečí. Než jí vyprší čas, musí najít odpověď na odvěkou otázku: jaký je nejlepší způsob života?

Půlnoční knihovna

Autor: Matt Haig

Nakladatel: Fobos

Rok vydání: 2022

Počet stran: 308

Zdroje: Matt Haig; www.databazeknih.cz.

Napsat komentář

Close Menu